Wambierzyce – zwane Dolnośląską Jerozolimą – to miejscowość leżąca w Kotlinie Kłodzkiej u podnóża Gór Stołowych. Znajduje się tu Sanktuarium Matki Bożej, w którym posługują franciszkanie z prowincji św. Jadwigi. Jest to znany ośrodek pielgrzymkowy, którego dodatkowy atrybut stanowi rozległy kompleks kalwaryjski z licznymi kapliczkami drogi krzyżowej oraz tajemnic różańcowych, założony na okolicznych wzgórzach tak, aby swym położeniem przypominał Jerozolimę.

–> Rejestracja na pielgrzymkę <–

W XIII w. w miejscu, gdzie dziś stoi Bazylika rosła potężna lipa, na której była umieszczona figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem na ręku. U jej stóp często modlił się niewidomy Jan z Raszewa, którego cudowne uzdrowienie było pierwszym z cudów wyproszonych na tym miejscu za przyczyną Maryi. Z okazji 800-lecia Miejsca Łaski, do 31 maja 2019 r. obowiązuje specjalne papieskie błogosławieństwo i odpust zupełny dla pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej.

25 maja 2019 r. małżeństwa END Regionu III przybędą właśnie do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin na doroczną pielgrzymkę. Wszystkich, którzy pragną zgłębić maryjną duchowość END zapraszamy do Wambierzyc na Rekolekcje Zawierzenia Naszej Pani, które w dniach 24–26 maja 2019 r. poprowadzi O. Jozafat Gohly OFM.

–> Rejestracja na pielgrzymkę <–

Plan pielgrzymki:

9:00 rejestracja uczestników, poczęstunek;
9:45 przywitanie pielgrzymów w Bazylice Wambierzyckiej,
10:00 słowo pary Super-Regionu
10:20 wprowadzenie do miejsca pielgrzymki
11:00 Eucharystia w Bazylice, przekazanie posługi Pary Regionu 3, możliwość ucałowania szaty figurki Matki Boskiej dla wszystkich pielgrzymów;
12:30 obiad;
14:15 konferencja Doradcy Regionu;
15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia;
15:30 iluminacja Bazyliki i wspólne zdjęcie pielgrzymów

Dla tych małżeństw, które nie mają możliwości przyjazdu bez dzieci będzie zorganizowana opieka nad dziećmi.