Temat rekolekcji jest kluczowy dla każdego małżeństwa, dla naszego również :) Żyjemy w szybkim warszawskim tempie między zadaniami rodzicielskimi, pracą zawodową i szeroko pojętą codziennością i w tym wszystkim brakuje nam czasu na to, co naprawdę ważne i priorytetowe – czyli na wzajemną bliskość i bycie tylko dla siebie nawzajem.

Takie jest tło naszego przyjazdu do Zakroczymia na rekolekcje prowadzone przez Brata Piotra Zajączkowskiego. To Jemu zawdzięczamy komfort naszego spotkania. Warsztaty były poświęcone sposobom radzenia sobie z trudnościami dialogu małżeńskiego, analizowaliśmy, jakim jesteśmy słuchaczami w czasie dialogu, na jakim poziomie zaangażowania i otwartości komunikujemy się ze sobą. Był też czas na praktykę i głęboką rozmowę. Dla nas szczególnym punktem rekolekcji była wieczorna adoracja, podczas której jak kobieta cierpiąca od 12 lat na krwotok, mogliśmy dotknąć się szat Jezusa i doświadczyć uzdrowienia. Dodamy, że nasz staż małżeński to właśnie 12 lat!

To wszystko pozwoliło nam zatrzymać się w biegu, odkryć znów siebie, dostrzec i docenić Męża (Żonę) i tego, jak wielkim darem jesteśmy dla siebie nawzajem. Chwała Panu.

Dziękujemy również Dorocie i Stefanowi Pomorskim za organizację rekolekcji, za czuwanie nad całością i wspaniałą atmosferę wspólnoty.

Agata i Tomek Tretter