“wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.”
Kochani!

Musimy się podzielić z Wami smutną wiadomością. W dniu 23 marca 2020r. odszedł do Pana
Ks. Adam Ceynowa.
Poznaliście Go m.in. podczas prowadzenia konferencji na temat modlitwy podczas rekolekcji kończących pilotaż w Gdyni w grudniu 2019 r.
Ksiądz Adam posługiwał z oddaniem małżeństwom od wielu lat. Był doradcą duchowym sektora kujawskiego, doradcą ekip END. Gdy prosiliśmy Go o wygłoszenie konferencji na naszych rekolekcjach w Gdyni nie odmówił. Gdy rozmawiałem z Nim w Gdyni powiedział mi, że do końca nie wiedział czy przyjedzie, ponieważ bardzo źle się czuł. Jego choroby nie było widać, a On nigdy się tym nie afiszował. Ci, którzy go znali wiedzieli, iż chorował od wielu lat, ale zawsze był gotów bezinteresownie służyć ludziom. Takim Go będziemy pamiętać. Prawdziwie oddany służbie Panu i ludziom Kapłan.
Bardzo prosimy o włączenie się do modlitwy polecając Miłosiernemu Bogu Duszę Jego Wiernego Sługi Ks. Adama Ceynowę.
Poniżej komunikat Kurii Diecezjalnej Toruńskiej

Hania i Zdziś

Kuria Diecezjalna Toruńska informuje, że dnia 23 marca 2020 r. zmarł w 55 roku życia i 30 roku kapłaństwa śp. ks. kan. Adam Ceynowa, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie, diecezjalny moderator wspólnoty Żywego Różańca.

Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona w środę, 25 marca o godz. 11.00 w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie, z uwagi na zagrożenie epidemiczne – wyłącznie w gronie najbliższej rodziny.

Pochówek odbędzie się w czwartek, 26 marca o godz. 13.00 w Pucku.

W związku z obowiązującymi przepisami, księża – oprócz duszpasterzy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chełmnie – proszeni są o odprawienie Mszy św. za zmarłego kapłana w swoich parafiach.

Na stronie diecezji odbędzie się transmisja on line z Mszy św. pogrzebowej. Zachęcamy do duchowej łączności.

Polecajmy śp. ks. kan. Adama Ceynowę Bożemu Miłosierdziu.