11 grudnia w sobotę w Salzgitter w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie też obok na plebanii mieszka nasz doradca duchowy i jednocześnie proboszcz Polskiej Misji Katolickiej Braunschweig – Wolfsburg -Salzgitter ks. Henryk Wieczorek TCh  przeżywaliśmy dzień skupienia. Było to takie wejście w adwentowe rekolekcje parafialne, które wreszcie po dwóch latach mogły się odbyć. O godzinie 10 tej nasza ekipa miała spotkanie formacyjne w sali parafialnej. Cieszyliśmy się stuprocentową obecnością!

Po godzinie 12 tej rozpoczęła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ksiądz rekolekcjonista Andrzej Pryba MSF, znany i bardzo ceniony w naszym środowisku ( 25-27.02.2022 poprowadzi rekolekcje – Nadmorski Dom Rekolekcyjny im. Jana Pawła II w Mrzeżynie ).
Ksiądz Andrzej Pryba wpisał się w historię naszej ekipy, gdyż właśnie on 19 lipca 2015 roku świętował z nami przyjęcie Karty i początki Ruchu END tutaj w Polskiej Misji.
Ten sobotni dzień był niezwykle bogaty w przeżycia duchowe; była możliwość przystapienia do sakramentu pojednania, wspólna modlitwa różańcowa, konferencja ojca rekolekcjonisty pt. “Małżeńskie EKG, Małżeństwo tajemnica to wielka”, koronka do Miłosierdzia Bożego, a także spotkanie przy kawie. Było to ważne i bardzo radosne wydarzenie, w którym wzięło udział ok 60 osób.
Ela i Bartek Włoszczykowie