10 grudnia 2016 roku w Parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu świętowaliśmy 69 rocznicę ogłoszenia Karty Equipes Notre – Dame.
Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą  mszą świętą podczas której, wspaniałe kazanie wygłosił o. Jozue Szymański słowa które najbardziej zapadły w naszej pamięci to te określające obowiązkowe punkty wysiłku jakie stawia przed nami Karta Equipes Notre – Dame, jako Punkty Łaski Pana Boga. Tak naprawdę uświadomiliśmy sobie z mężem jak wielką łaską jest to, że Pan Bóg postawił na naszej drodze osoby, które pokazały nam ten ruch w którym tak wiele dobrego może zyskać nasze małżeństwo a zarazem cała rodzina, poprzez zaparcie się samych siebie i podjęcie wysiłku mającego na celu zbliżanie się do Pana Boga przez ascezę. W homilii został ukazany problem zniewolenia z jakim boryka się ówczesny człowiek, bardzo często mówimy „muszę mieć to albo tamto„ i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że prawdziwą wolność możemy osiągnąć tylko w Bogu, po przez rezygnację z pozornych dóbr tego świata. Okazuje się, że Equipes Notre – Dame mogą nam pomóc w dążeniu do prawdziwej wolności i szczęścia w naszym małżeństwie oraz co najważniejsze mogą nam pomóc w dążeniu do świętości!
Tego dnia po przyjęciu Pana Jezusa do naszych serc w Komunii Świętej wraz z dwoma małżeństwami z naszej nowej polkowickiej ekipy, uroczyście przyjęliśmy Kartę Equipes Notre – Dame przystępując jednocześnie do ruchu. Całą nadzieję złożyliśmy w Panu Bogu ufając, że da nam siłę abyśmy mogli lojalnie przestrzegać ducha i litery karty END oraz służyć posługą jaką Pan postawi na naszej drodze.
Po Mszy Świętej wysłuchaliśmy konferencji przygotowanej przez Małgorzatę i Joachima Grzonka z Sektora Śląskiego. Sposób w jaki wymienione wcześniej małżeństwo wypowiadało się o Ojcu Henri Caffarel zainspirował nas do tego, aby jeszcze bliżej poznać sylwetkę tego wspaniałego człowieka poprzez spuściznę jaką nam pozostawił. Konferencja oraz praca w grupach i świadectwa innych małżeństw utwierdziły nas w przekonaniu, iż warto podjąć trud związany z przystąpieniem do ruchu Equipes Notre – Dame.
Katarzyna i Piotr Armuła