Drodzy małżonkowie, wdowy i wdowcy.

Prosimy, abyście poświęcili trochę swojego czasu, godzinę lub może trochę więcej, aby odpowiedzieć na ankietę. Proponujemy, aby ankietę wypełnić podczas zasiadania (kwietniowego lub majowego). Link do ankiety zostanie do Was przesłany mailowo już wkrótce przez pary odpowiedzialne sektorów lub pary łącznikowe. Jeżeli nie otrzymacie takiego maila w ciągu kilku najbliższych dni, to skontaktujcie się z Waszą para łącznikową.

Link do filmiku zapraszającego (Warto zobaczyć!): https://youtu.be/KkJe4Rka3I0

Potraktujcie to jako ćwiczenie duchowe, a nie kolejny kwestionariusz, który wypełnia się mechanicznie. Dla rozwoju Ruchu ważna jest szczera i przemyślana informacja zwrotna od każdego z Was. Będzie to też dla Was chwila zatrzymania i refleksji nad tym, co i jak dzięki formacji w Ruchu Equipes Notre-Dame zmieniło się w Waszym życiu.

Dlaczego powstała ta ankieta?

Ojciec Caffarel w swoim przemówieniu w Chantilly 3 maja 1987 roku, kiedy mówił o charyzmacie założycielskim Equipes Notre-Dame, podkreślał  potrzebę refleksji i badań, wsłuchiwania się w potrzeby członków ekip, aby praca odpowiedzialnych mogła odpowiadać obecnym i przyszłym potrzebom Ruchu i Kościoła. Dlatego nalegał na konieczność stałego kontaktu z ekipami podstawowymi.

Przez lata ojciec Caffarel podejmował i prowadził różne badania, które były zasadnicze dla zrozumienia „drogi duchowej”, którą kroczyły małżeństwa ekip. Były podstawą do tworzenia żywotnej wspólnoty małżeństw sakramentalnych poszukujących Boga w codziennym życiu. Miały zapobiec utrwalaniu postaw małżeństw, które mają mentalność “najemników”, a propagowaniu postawy “budowniczych”.

Z tego powodu „słuchanie” ekip podstawowych wydaje się fundamentalne. Pozwala to rozeznać  perspektywę i kierunek działań, które mamy podejmować w Ruchu, odpowiadając na wyzwania i znaki czasów w których żyjemy. Dlatego w ostatnich latach podobne ankiety zostały już przeprowadzone w Kolumbii oraz Brazylii.

Informacje praktyczne:

  • ankieta jest anonimowa
  • wypełniana jest wspólnie przez małżeństwo,
  • Proponujemy wypełnienie jej na komputerze, a nie telefonie (ze względu na objętość i wygodę),
  • ankieta podzielona jest na kilka bloków pytań,
  • większość pytań ma kilka odpowiedzi do wyboru; jeśli chcesz, na niektóre pytania możesz odpowiedzieć swoimi słowami,
  • nie przestraszcie się liczbą 17 podstron – nie wszystkie będziecie wypełniać; liczba ta wynika z uwzględnienia w ankiecie wariantów odpowiedzi dla małżonków oraz wdów i wdowców,
  • na końcu ankiety pamiętajcie nacisnąć przycisk: “Prześlij”, aby ankieta się zapisała.

Termin wypełnienia ankiety to 31 maja 2024 r.

Bardzo dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie. Wierzymy, że wydadzą one dobre owoce.

Anna i Leszek Gerste
para odpowiedzialna
za Super-Region Polska – Europa Środkowa