8 grudnia w parafii pw. Św. Doroty, w Licheniu Starym, podczas wieczornej Eucharystii, wraz ze wspólnotą parafialną spotkały się dwie funkcjonujące przy parafii ekipy licheńskie i ekipa w pilotażu, aby wspólnie uczcić 65 rocznicę ogłoszenia Karty Equipes Notre-Dame. Doradcą Duchowym naszych trzech ekip jest proboszcz, ks. Stanisław Kosiorowski, który należy do Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dlatego Uroczystość Niepokalanego Poczęcia to także największe patronalne święto Zgromadzenia posługującego w Licheniu Starym.
Kulminacyjnym punktem spotkania była Msza Święta konwentualna, podczas której 28 kapłanów i braci Marianów odnowiło swoje śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Rozpoczęła się ona punktualnie o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Nasz Doradca Duchowy modlił się w intencji zamówionej przez ekipy licheńskie o wszelkie potrzebne łaski dla siebie oraz o rozwój duchowy i liczebny END.Modlitwie przewodniczył abp Jan Paweł Lenga, który sprawował Eucharystię w intencji Zgromadzenia Księzy Marianów, natomiast homilię wygłosił przełożony licheńskiej wspólnoty zakonnej ks. Krzysztof Jędrzejewski. Powiedział min:
„My wszyscy jesteśmy powołani do tego, aby żyć bez grzechu, żyć w łasce uświecającej i Maryja Niepokalanie Poczęta jest dla nas doskonałym i pięknym wzorem, który mamy w swoim życiu naśladować. Życie w świętości nie jest tylko dla wybranych, ale przede wszystkim jest do tego życia powołany każdy z nas, każdy człowiek.”
Członkowie ekip licheńskich zadbali o oprawę liturgiczną włączając się w czytania, psalm oraz modlitwę wiernych.
Po Eucharystii spotkaliśmy się na wspólnej agapie. W trakcie posiłku była okazja do bliższego zapoznania się z małżeństwami z ekipy w pilotażu. Wieczór ten przeżyliśmy w atmosferze radości i wspólnego świętowania.

Galeria zdjęć