Drodzy małżonkowie i Doradcy Duchowi.

Szopa
Przed nami najbardziej rodzinny czas – Święta Bożego Narodzenia. Wspólna Wigilia, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie umacnia nasze więzi małżeńskie i rodzinne. Wspólna modlitwa przy stole na którym stoi zapalona świeca zaprasza Boga do naszych serc i domów. Wchodząc coraz głębiej w Rok Miłosierdzia wpatrujemy się w Maryję troszczącą się o maleńkiego Jezusa o której Papież Franciszek pisze:
„Słodycz Jej spojrzenia niech nam towarzyszy w tym Roku Świętym, abyśmy wszyscy potrafili odkryć radość z czułości Boga. Nikt tak jak Maryja nie poznał głębokości tajemnicy Boga, który stał się człowiekiem. Wszystko w Jej życiu zostało ukształtowane przez obecność miłosierdzia, które stało się ciałem. Wybrana na Matkę Bożego Syna, Maryja była od zawsze przygotowana przez miłość Ojca na to, by stać się Arką Przymierza między Bogiem i ludźmi.”
W tym pięknym czasie przyjmijcie życzenia „radości z czułości Boga” i miłości płynącej od nowo narodzonego Zbawcy i Dawcy życia. Niech dobry Pan błogosławi Wam w waszym codziennym życiu małżeńskim, kapłańskim i zakonnym. Szczęść Boże.

Teresa i Krzysztof Najderkowie Para Odpowiedzialna Sektora Małopolskiego