“Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” (Mt 26, 40) Te słowa wypowiedział Jezus do śpiących uczniów, powracając z modlitwy w Ogrodzie Oliwnym. Pragnąc pozostać z Jezusem, w nocy 25.02.21 od godziny 23.00 do 24.00, podczas tej Świętej Godziny, małżeństwa naszego sektora w skupieniu i modlitwie, na kolanach, rozpoczęły czas Wielkopostnego Skupienia.

Następnego dnia, pozostając w zaciszu swoich domów, mogliśmy wsłuchać się w słowa konferencji „Józef – Cień Ojca”, którą poprowadził doradca duchowy ekipy toruńskiej ks. Rajmund Ponczek. Przybliżył nam postać opiekuna Świętej Rodziny – człowieka ciszy, głębokiego namysłu i roztropności, obdarzonego łaską miłości bezinteresownej. Ksiądz Rajmund podkreśla: „Bóg potrzebuje sług. Potrzebuje Ciebie. Ty masz być Józefem w swojej rodzinie, wspólnocie, parafii, Kościele…”

Link do konferencji: https://youtu.be/fvuJO87qof8

Sobota 27.02 była dla naszego sektora szczególnym dniem. Podczas Mszy św. sprawowanej przez ks. Andrzeja Siejaka w intencji małżeństw z END ekipa z Grudziądza przyjęła Kartę END. Wprawdzie w nielicznym gronie, ale w duchowej łączności z małżeństwami sektora, co mogło być możliwe za sprawą Internetu. Karolina i Adrian tak wspominają to wydarzenie: „W dniu 27.02.2021r. w kościele Niepokalanego Serca NMP przyjęliśmy Kartę END, 4 pary małżeńskie. Wraz z nami był nasz doradca duchowy, ks. A. Siejak. Przyjęcie Karty jest dla nas przysłowiową „kropką nad i”, ponieważ chcemy kształtować swoje życie w oparciu o charyzmat wspólnoty Equipes Notre – Dame i wzrastać w miłości do siebie i do bliźniego, wierni i na wzór miłości Chrystusowej. Wspólnota jest dla nas kolejnym narzędziem w naszej drodze do świętości. Wśród przyjaciół łatwiej niesie się brzemię dnia codziennego. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!”

Następnego dnia, w niedzielę, w godzinach wieczornych mogliśmy spotkać się w ekipach mieszanych, oczywiście online, aby podzielić się radościami i smutkami przeżywanymi w swoich macierzystych ekipach w trudnym czasie ostatnich miesięcy.

Chwała Panu za ten czas! Mirka i Roman, odpowiedzialni za Sektor Kujawski

Link do pozostałych zdjęć :      https://drive.google.com/drive/folders/16-mshtif9tAHGs6yCMbDi-Usnh4fVtiw?usp=sharing