Co dla nas oznaczają słowa Jezusa „Pójdź za mną” – z takim pytaniem 19.10.2019 roku przyjechaliśmy do Jastrzębia Zdroju na sesję szkoleniową dla par informacyjnych z całej południowej Polski i Czech, czyli z Regionu III END.

Kolejnym pytaniem jakie sobie zadawaliśmy było – czy to jest przypadek, że już czwarty rok z rzędu jesteśmy powołani do świadczenia o naszej wspólnocie?

Prowadzący Gosia i Paweł Trawkowie, już na samym początku rozwiali nasze wątpliwości. Rozważając słowa Pisma Świętego, okazało się, że bez wątpienia po raz kolejny powołuje nas sam Bóg do uczestniczenia w jego dziele. Tym razem jesteśmy już bardziej świadomi, czym jest posługa informowania o Ruchu. Łatwo jest stwierdzić – wypaliłem się, inni to zrobią lepiej – a jednak to Bóg wie najlepiej. A my z doświadczenia wiemy, że jeśli otworzymy się na działanie Ducha Świętego, to nie zabraknie nam łaski i narzędzi do pracy.

Usłyszeliśmy na sesji takie pytanie – czy bolą was kolana od waszej posługi – i natychmiast zdaliśmy sobie sprawę, że to nie od nas wszystko zależy. Zrozumieliśmy, że tylko Duch Święty jest tym, który może poprowadzić nas przez posługę pary informacyjnej, ale trzeba zacząć o Niego bardziej zabiegać. Warto więc każdego dnia zadawać sobie pytanie – czy zabolały mnie już dzisiaj kolana od mojej posługi?

Sobotni wieczór doświadczeń, na którym małżeństwa opowiadały o tym, jak spełniają się w roli apostołów miłości, ukazał nam wiele różnych spojrzeń na wypełnianie posługi pary informacyjnej. Niektóre z nich uwypukliły nam pewne zagrożenia współczesnego, nowoczesnego świata. Pokusa  stworzenia czegoś atrakcyjnego, prostego w odbiorze, niewymagającego wysiłku dla człowieka XXI wieku, przerodziła się w chęć dawania głębokich, dobrze przygotowanych i wartościowych treści w środkach masowego przekazu.

Bardzo dotknęło nas osobiste świadectwo Krzysztofa, który podzielił się z nami tym, że to Matce Bożej zawdzięcza swoje pełne miłości i radości życie. Zaufał jej bezgranicznie i modlił się codziennie o potrzebne łaski, których nigdy nie zabrakło. Sprawiło to, że przez całą sesję towarzyszyła nam obecność Maryi. Była z nami na szkoleniu, czuliśmy potem Jej ciepło na zasiadaniu małżeńskim i z pewnością zabierzemy Ją do swojego domu, aby opiekowała się naszą rodziną na co dzień.

Przyjeżdżając na Sesję Par Informacyjnych, oczekiwaliśmy nowych narzędzi do pracy, konkretnego celu i planu umieszczonego w ramach czasowych, ale najwidoczniej jeszcze wtedy nie rozumieliśmy, że tak naprawdę potrzeba nam tylko jednego – obecności Ducha Świętego – który pouczy nas w odpowiednim miejscu i czasie, co mamy robić.

Każde takie spotkanie wspólnotowe, gdzie małżonkowie budują innych swoimi doświadczeniami, daje przestrzeń do działania Ducha Świętego. Dzięki temu, nie tylko mamy więcej odwagi do tego, aby dzielić się z innymi informacją o Ruchu END, ale przede wszystkim stajemy się silni wiarą i miłością na co dzień we własnej rodzinie, co promieniuje Bożą miłością także na zewnątrz.

Justyna i Mariusz Błażejewscy

19-20.10.2019r – Sesja dla par informacyjnych Regionu III Ruchu END. Prowadzący: Małgorzata i Paweł Trawka. W sesji wzięli udział: Helena i Paweł Kukołowiczowie, Anna i Leszek Gerste, ojciec Gilbert Ciomperlik OFM, pary informacyjne Regionu III.