Augustów

,,Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.
C. K. Norwid

Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem, bo przecież ludzie skłóceni nie zasiadają do wspólnego stołu. 27 grudnia 2017 zaraz po świętach Bożego Narodzenia w salce parafialnej przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z inicjatywy ekipy Augustów 1 odbyło się spotkanie opłatkowe małżeństw END z Augustowa. Spotkanie poprzedzone było Mszą Św. odprawioną przez wszystkich naszych doradców duchowych. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia wszelakiego dobra, zarówno duchowego, jak też materialnego. Po połamaniu się opłatkiem uczestniczące małżeństwa wraz z doradcami duchowymi rozpoczęli śpiew kolęd, z wydatną pomocą Grzegorza i Piotra. To było dobre i potrzebne nam spotkanie.
Jola i Andrzej Bukowscy

Grajewo

Kultywując karnawałową tradycję dnia 07.01.2018 r. w Grajewie, odbyło wspólnotowe śpiewanie kolęd. Tego dnia o godzinie 15:00 w salce przy parafii MBNP spotkały się cztery Ekipy Grajewskie. Frekwencję stanowiły małżeństwa z dziećmi jak i również opiekunowie duchowi. Gościnnie w naszym śpiewaniu wspierali nas Wiesia i Krzysztof Staniszewscy. Nasze kolędowanie rozpoczęliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego następnie oddaliśmy się w ręce śpiewu i muzyki. Dzieci miały przygotowany kącik wspólnych zabaw, co przyniosło ogólną korzyść. Poświęcając kilka godzin na wzajemną integrację przy wspólnym wychwalaniu Bożej Dzieciny zaczęliśmy Nowy Rok 2018. Bogu niech będą dzięki.
Andrzej i Dorota Remfeld

Łomża

Dzień Objawienia Pańskiego świętowaliśmy w tym roku na wspólnym kolędowaniu ekip łomżyńskich w Centrum Rehabilitacji Caritas. Spotkaliśmy się w kameralnym gronie w małej Kaplicy na Eucharystii. Ks. Andrzej Mikucki – Doradca Duchowy naszej ekipy, podczas homilii przybliżył nam historię Święta Trzech Króli. To najstarsze święto w Kościele. Obchodzone było dużo wcześniej niż Święta Bożego Narodzenia. Następnie w świetlicy kolędą ,,Mędrcy świata” rozpoczęliśmy śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary i akordeonu. Do śpiewania dołączył również ks. Robert Szulencki – Doradca Duchowy ekipy Ł 2 i ekipy sektora. Dużą radością tego spotkania były obecne pośród nas dzieci, nawet kilkumiesięczne w wózeczku. Poczuliśmy się jak w wielkiej rodzinie. Nasze kolędowanie nie trwało długo ,niektórzy byli zmęczeni po wcześniejszym udziale w Orszaku Trzech Króli ulicami naszego miasta, ale w naszych sercach zagościła radość z Narodzenia naszego Zbawiciela i ze spotkania z przyjaciółmi z naszego ruchu.
Wiesia i Krzysiek Staniszewscy

Szumowo

W dniu 13 stycznia 2018 r. małżeństwa z Ruchu END z Szumowa, Zambrowa i Kołak Kościelnych zebrały się w Szumowie na wspólnym kolędowaniu. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w miejscowym kościele, którą sprawował ks. Marek Ulatowski, doradca duchowy Ekipy Szumowo. Następnie wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie w miłej atmosferze przy herbatce śpiewaliśmy piękne polskie kolędy. Na spotkaniu obecne były również małżeństwa, które nie są związane z ruchem. Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. kanonik Sławomir Grodecki, proboszcz parafii Szumowo. Był to cudowny wieczór, który dał wiele radości wszystkim osobom uczestniczącym w spotkaniu.
Jolanta i Jerzy Daniłowscy