W mroźny poranek 11 lutego 2017 roku nasza ekipa zawitała do Ostrowitego – parafii, w której jako proboszcz posługuje nasz doradca duchowy ks. Roman Żerkowski. Tam bowiem razem z Renią i Tomkiem Matczakami – parą odpowiedzialną Sektora Kujawskiego oraz naszą (najlepszą!) parą pilotującą – Mirką i Romanem Sieradzkimi przeżywaliśmy dzień skupienia przed przyjęciem Karty Equipes Notre – Dame.

Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem Pana Jezusa w miejscowej świątyni, odśpiewaniem hymnu do Ducha Świętego oraz  odmówieniem jutrzni. Wysłuchaliśmy  także konferencji, w której ks. Roman podkreślił, abyśmy nie zatracali niczego z nauczania Chrystusa.

Następnie przeszliśmy do plebanii, gdzie rozgrzaliśmy się gorącą kawą i herbatą oraz posililiśmy ciastem. Podczas kolejnych chwil spotkania Renia i Tomek z zaangażowaniem przybliżali nam historię Ruchu i Karty END, mówili o Orędownikach i Stowarzyszeniu Przyjaciół Ojca Caffarela oraz jasno i klarownie przedstawili struktury END. W pamięci zapadły nam słowa przybliżające osobę i działalność sługi bożego Henri Caffarela.

Po modlitwie  „Anioł Pański”  Mirka i Roman pięknie opowiedzieli o ikonie Najświętszej Rodziny – jej symbolice i znaczeniu jakie ze sobą wnosi do naszych małżeństw i rodzin. Podczas spotkania dzieliliśmy się także refleksjami, przemyśleniami i radościami po półtorarocznym pilotażu. Około godziny 14 udaliśmy się ponownie do kościoła, gdzie w ciszy adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kulminacyjnym momentem dnia była Eucharystia.

Po intensywnym, bogatym w treści i modlitwę, ale także radosnym, serdecznym i wspólnie spędzonym czasie rozjechaliśmy się do domów, aby nieco wypocząć przed kolejnym, pełnym podniosłych chwil dniem. 12 lutego to data, kiedy jako nowa ekipa zostaliśmy włączeni do rodziny małżeństw skupionych w Ruchu END. Ten wyjątkowy dla naszej wspólnoty moment miał miejsce podczas Eucharystii odprawianej w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie o godzinie 15. Na długo w naszych sercach pozostaną słowa ks. Romana wygłoszone podczas homilii, kiedy tłumaczył o prawdziwym sensie i wymaganiach, jakie stawia przed nami Chrystus. Po wysłuchaniu słowa, na ręce Reni i Tomka Matczaków w obecności parafian złożyliśmy przyrzeczenie i przyjęliśmy Kartę END. Po uroczystym błogosławieństwie przeszliśmy do salki parafialnej, gdzie razem z zaproszonymi gośćmi i kapłanami  przy wspólnym stole dzieliliśmy naszą radość.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że wzbudził w naszych sercach pragnienie pielęgnowania sakramentu małżeństwa na drodze proponowanej przez END. Dziękujemy ks. Romanowi za duchowe wsparcie, mądrość i pomoc w rozwoju. Mirce i Romanowi Sieradzkim za poświęcony nam czas i przybliżenie Ruchu w taki sposób, który zachęca do pójścia dalej, przekonuje i inspiruje.

Dziękujemy Reni i Tomkowi Matczakom za wsparcie i modlitwę.

Wielka to dla nas radość, lecz i odpowiedzialność żyć charyzmatem Equipes Notre- Dame.

Maryjo, Tobie powierzamy naszą drogę!

Ekipa Lipno

 

Na stronie parafii została umieszczona informacja o powyższym wydarzeniu, można się z nią zapoznać pod linkiem

http://www.parafialipno.pl/aktualnosci.php?id=145

Nowa Ekipa zadbała również o promocję ruchu END w swojej parafii docierając do wiernych, poprzez artykuł do gazety parafialnej.