Kochani małżonkowie, czcigodni doradcy duchowi.

Przed nami kolejny rok naszej formacji i życia w charyzmacie Equipes Notre-Dame. Jaki był dla nas ten miniony – na poziomie naszej osobistej relacji z Jezusem, na poziomie naszego małżeństwa, ekipy i chciałoby się powiedzieć Sektora? Nasze czerwcowe spotkania ekipy to czas podsumowań –  stawania w prawdzie o samym sobie. To potrzebny czas zarówno, by uczciwie przeanalizować to, co było, jak również, by z nadzieją i pragnieniem spoglądać w nadchodzący nowy rok pracy.

Czcigodni kapłani – Doradcy Duchowi ekip, dziękujemy Wam za tworzenie razem z małżonkami Ekipy. Mamy pewność, że dobrze pracująca ekipa jest dla małżonków jak i dla Was ogromnym darem. Zapraszamy Was do wejścia w pogłębioną relację z małżonkami ekipy. To Wasza ekipa. A Was kochani małżonkowie prosimy, by z większą otwartością i radością gościć kapłanów w swoich domach. Nasze rodziny niech będą otwarte na obecność kapłanów, niech to będzie naturalne, że są z nami na imieninach, urodzinach czy naszych rocznicach ślubu. Ekipa to coś więcej niż tylko grupa ludzi spotykających się co miesiąc ze sobą.
Zapraszamy wszystkich do większego zaangażowania się w budowanie chrześcijańskiej wspólnoty – „Oblicza” Ekip. Nasze codzienne „Tak” o poranku dla współmałżonka niech nam towarzyszy przez cały rok.

Niech nikogo nie zabraknie na wrześniowej Eucharystii, by we wspólnocie powierzać Bogu Equipes Notre-Dame – nasze wspólne dobro. Razem wyśpiewajmy Magnificat i jak Maryja zaufajmy Bogu.

Wszystkim parom odpowiedzialnym ekipy jak i parom informacyjnym, pilotującym i łącznikowym życzymy nieustannej obecności Jezusa w sercu. Tego patrzenia, by widzieć jak Samarytanin; tego zauważenia bliźniego; tego działania, by pomóc. Niech nasze ręce będą otwarte, oczy widzące, twarz roześmiana, by bliźnim z nami było dobrze. Życzymy Wam wszystkim, by Wasze ekipy były Wam pomocą w drodze do świętości.

Bernadeta i Piotr Dylowie
Para Odpowiedzialna za Sektor Śląski