DSC_0101Wielką radością dla naszego ruchu są małżonkowie którzy pragną razem z nami iść drogą charyzmatu założycielskiego ojca Caffarela. Taką radość sprawiają nam pary małżeńskie które od roku czasu przeżywały pilotaż. Bogactwo naszego ruchu END sprawia, że trudno zaproponować przyłączenie się do nas bez odpowiedniego przygotowania. Dziewięć spotkań pilotażowych jak i poprzedzające je spotkania stopniowo odkrywają przed małżonkami piękno małżeńskiej miłości.

Przez ten czas towarzyszy tworzącej się ekipie para pilotująca, która kiedyś otrzymała od ruchu pomoc i teraz sama służy, pomaga, kieruje i prowadzi do Chrystusa. Nam jako posługującej parze sektora przychodzi całą tą radość pilotażu zgromadzić we wspólnotę i podsumować ten piękny czas na sesji kończącej połączonej z uroczystym przyjęciem karty przez nowe ekipy. W dniach 10-12 czerwca w Stadnikach na terenie Misyjnego Seminarium Ojców Sercanów przeżywaliśmy takie spotkanie. Rozpoczęliśmy od zgiętych kolan w całonocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. Każde małżeństwo mogło pozostać sam na sam z żywym Chrystusem, powierzając w ciszy i wewnętrznej modlitwie współmałżonka. Sobota to czas spotkania z charyzmatem, wizją ruchu wg ojca założyciela i pracą w grupach. Konferencja ks. Pawła o roli kapłana w ekipie, jak i codzienna Eucharystia ze słowem skierowanym do nas przez księdza zbliżała nas do Chrystusa i sakramentu małżeństwa. Niezapomniany pozostanie wspólny wieczór poprowadzony przez Agatkę z ekipy IV z ciekawymi małżeńskimi zabawami.

Niedziela upłynęła nam na skupieniu się na punktach wysiłku oraz przeżywaniu zasiadania poprzedzonego pięknym i szczerym świadectwem  Magdaleny i Stanisława z ekipy IV. Towarzyszyli nam także kapłani będący już doradcami duchowymi: ks. Paweł, o. Gabriel i o. Zbigniew jak i ks. Marek, którzy swoją obecnością, posługą w konfesjonale i dobrym słowem wspierali nas.

Bardzo wam wszystkim serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i posługi. Wam drodzy małżonkowie za świadectwo wiary i odwagę powiedzenia Chrystusowi, że chcecie iść do niego razem drogą małżeńskiej świętości. Wam drodzy kapłani za posługę i poświęcony czas. Naszemu doradcy ekipy sektora ks. Pawłowi za konferencję i wspólne przygotowanie sesji. Ani i Romkowi za konferencję, Magdzie i Stanisławowi za świadectwo i nieocenioną pomoc podczas całej sesji, Agacie za przygotowanie i poprowadzenie radosnego wieczoru, Kasi i Dagmarze za opiekę nad dziećmi, naszej mamie za pomoc przy Kubusiu, gospodarzom miejsca za życzliwość, pyszne jedzenie i wyrozumiałość. Niech dobry Pan błogosławi Wam za trud i otwarte serce.

Chwała Panu. Teresa i Krzysztof Najderkowie Para Odpowiedzialna Sektora Małopolskiego

Zapraszamy do galerii zdjęć