W dniu 04.09.2010 rozpoczęliśmy jako Sektor Śląski kolejny rok pracy formacyjnej w ramach naszego bycia w Ruchu Equipes Notre-Dame. Podobnie do lat poprzednich ze względu na centralne położenie spotkaliśmy się w gościnnych progach parafii NSPJ w Rybniku-Boguszowicach.

Poza charakterem informacyjnym nasze zebranie umożliwiło poznanie z nowymi Parami Odpowiedzialnymi, które rozpoczęły swoją posługę w ekipach podstawowych. W trakcie krótkiej konferencji Doradca Duchowy ekipy Sektora Śląskiego ks. Zdzisław Wietrzak sj. odniósł się do hasła tegorocznego roku formacyjnego „ Kto trwa we Mnie… (J15,5)”, a my przypomnieliśmy podstawowe zadania pary odpowiedzialnej ekipy i par łącznikowych.
Po części informacyjno – organizacyjnej wspólnie z przybyłymi małżeństwami z okolic Rybnika i Żor w czasie Adoracji Najświętszego sakramentu i Mszy Świętej koncelebrowanej przez naszych trzech Doradców Duchowych zawierzyliśmy rozpoczynający się rok pracy Panu Bogu.
Niejako przedłużeniem świętowania w Rybniku-Boguszowicach było niedzielne spotkanie małżeństw z rejonu Krakowa w Barwałdzie –Górnym. Miłym akcentem w czasie Eucharystii było uroczyste przyjęcie Karty END przez pięć małżeństw, które zakończyły pilotaż tj. ;
Paulina i Konrad, Agnieszka i Mateusz, Iwona i Artur, Agata i Stanisław, Teresa i Krzysztof
Gorąco pozdrawiamy i zachęcamy do zapoznania się z rozważaniem Pary Regionu na temat hasła roku „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity” (J 15,5)” w zakładce „Formacja”
Leszek i Agnieszka Kaczanowscy – Para Sektora Śląskiego

Galeria zdjęć: