W sobotę 09 września 2023 r. spotkaliśmy się w Wyższym Seminarium Duchownym oo Franciszkanów w Krakowie jako Ruch Ekip Notre Dame – Sektor Małopolska A, żeby rozpocząć nowy rok formacyjny w duchu miłości wzajemnej i braterstwa, a przede wszystkim – z Panem Bogiem.
Adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie czekaliśmy na punkt kulminacyjny i najważniejszy całego wydarzenia – uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył Doradca Duchowy Sektora o. Ariel Krzywda OFMCap. Życzył nam, abyśmy przez cały rok formacyjny czuli głód Ewangelii, jak Apostołowie, którzy odczuwali głód w szabat i łuskali kłosy, a to nie podobało się faryzeuszom. Jednak Pan Jezus naucza nas, że dobro człowieka jest ponad literą prawa i tak jak Apostołowie potrzebują pokarmu, tak wszyscy ludzie potrzebują pożywiać się Słowem Bożym każdego dnia.
Pary małżeńskie z poszczególnych ekip aktywnie uczestniczyły w Eucharystii poprzez posługi – czytając Słowo Boże, prowadząc modlitwę wiernych czy niosąc dary ołtarza. Na zakończenie Mszy Świętej miała miejsce uroczystość przyjęcia Karty, czyli wstąpienia do Ruchu, przez nowe małżeństwa, które odbyły pilotaż i sesję pilotażową oraz zdecydowały się włączyć w działania Ruchu. Serdecznie witamy nowych członków Ruchu!
Po Mszy Świętej miała miejsce krótka przerwa, którą z radością wykorzystaliśmy na uściski i miłe rozmowy oraz zasmakowanie darów stołu. Następnie w auli seminarium odbyła się konferencja, którą rozpoczęła Para Sektora od zdania sprawozdania z działalności i finansów Ruchu za ostatni rok. W drugiej części konferencji swoje słowo wygłosił o. Ariel Krzywda. Skupił się na rozważaniu tegorocznego hasła roku formacyjnego “Eucharystia źródłem misji”. Wskazał na 3 kierunki wyznaczane przez Kartę Ekip Notre Dame, które mają nam pomagać we wzrastaniu do miłości Boga: pomagać sobie wzajemnie we wzrastaniu do miłości Bożej, wzrastać w miłości do bliźniego i kierunek wyznaczany przez narodowe zgromadzenie ruchu na kolejne lata. Hasło roku formacyjnego jest właśnie tym trzecim kierunkiem, wybranym przez zgromadzenie narodowe dla członków Ekip, aby skupili się w danym roku na konkretnym aspekcie naszej wiary. O. Ariel przypomniał nauczanie II soboru watykańskiego w przedmiocie Eucharystii: jest to źródło i zarazem szczyt życia chrześcijańskiego.
Na zakończenie wspólnie pomodliliśmy się i rozeszliśmy do swoich domów, świadczyć o Chrystusie na co dzień wśród innych ludzi.