17 września, późnym popołudniem wyjechaliśmy z Pniew w kierunku Szczecina, aby nazajutrz wspólnie z ekipami Pomorza Zachodniego rozpocząć nowy rok formacyjny. Spod klasztoru sióstr Urszulanek (tam umówiliśmy się, aby podróżować wspólnie – Honorata i Sławek, Ania i Jurek, Danka i Marek –  uśmiechniętym Seatem), pod okiem Matki Bożej. Podróż minęła, wypełniona modlitwą, radosnymi rozmowami uczestników. A wysłużony – jak mówili – Seat dojechał na miejsce bez niespodzianek. Dziękujemy Sławkowi – kierowcy! I nawigatorowi – Honoracie ;-) Dotarliśmy do pięknego domku Natalii i Piotra, cudownie ugoszczeni tym co w sercach Gospodarzy i tym co na ich stole, do późna zajęci rozmową…
Nie zrobiliśmy nawet wspólnego zdjęcia ;-(
Danka i Marek
Para Odpowiedzialna za Region 1
A o poranku…

Piszą:
Natalia i Piotr, ekipa Goleniów.
Jednym z obowiązków każdego małżeństwa, będącego w Ruchu END, jest przyjmowanie braterskim sercem małżeństw z innych ekip, gdy nadarzy się do tego okazja. Dzięki tej pięknej zasadzie mogliśmy z wielką radością ugościć w naszym domu wyjątkowych gości: Dankę i Marka Szczepaniaków, Honoratę i Sławka Pakułów oraz Anię i Jurka Kolbuszów. Przy wspólnych posiłkach, gdzie cisza nigdy nie nastawała, mogliśmy dzień wcześniej celebrować rozpoczęcie roku formacyjnego 2021/2022.

Dla pozostałych uczestników ten moment nastąpił dopiero w sobotni poranek, 18-go września w parafii św. Jana Bosko w Szczecinie. Tam, dzięki uprzejmości proboszcza, mogły się wspólnie spotkać tegoroczne Pary Odpowiedzialne Ekip Pomorza Szczecińskiego. Przedstawiciele Szczecina, Nowogardu i Goleniowa zapoznali się z nową Parą Łącznikową – Anią i Jurkiem. Wysłuchaliśmy też cennych wskazówek od bardziej doświadczonych małżeństw Ruchu.

Wiele małżeństw Ruchu END przybyło na Mszę Świętą, odprawioną przez ks. Mariusza Wencławka i ks. Krzysztofa Bartoszewskiego w parafii św. Jana Bosko. Zebrani wierni wysłuchali głębokiego w swojej treści słowa Bożego. Po Eucharystii byliśmy świadkami powołania przez Dankę i Marka nowej Pary Łącznikowej. Kolejno, natchniona przez Ducha Świętego, Ania pięknie wprowadziła nas w temat tegorocznych spotkań – czym może być tytułowy zaczyn odnowy rodziny i społeczeństwa. Chyba wszyscy obecni zgodzą się z myślą Ani, że MIŁOŚĆ jest najpełniejszą odpowiedzią. I tak z miłością pożegnaliśmy Honoratę i Sławka, mając nadzieję, że o Pomorzu Zachodnim nie zapomną i chętnie będą tu wracać. Mszę Świętą zakończono indywidualnym błogosławieństwem Relikwią Krzyża Świętego, do którego każdy przystąpił, korzystając z Misji u Stóp Krzyża odbywającej się w parafii św. Jana Bosko.

Ostatnim punktem spotkania były refleksje w grupach na trzy pytania wprowadzające nas w nowy rok formacyjny 2021/2022. W ten tradycyjny sposób Honorata i Sławek zaaranżowali dla nas owocną konwersację, co było miłym zakończeniem ich posługi. My natomiast mogliśmy zacieśniać więzi między naszymi ciągle młodymi ekipami zarówno w trakcie rozważań, jak i później, przy pysznych domowych wypiekach. Teraz napełnieni Łaską jesteśmy gotowi na nowe działania przybliżające nas do uświęcenia.

https://photos.app.goo.gl/aoC6dao91fsqHqT5A