W sobotę 18 września w sektorze Mazowieckim B rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny 2021/2022. Spotkaliśmy się w parafii św. Andrzeja Boboli w Markach na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Piotra Jędrzejewskiego. Homilię wygłosił ks. Wojciech Kapusta CSMA, w której zachęcał nas do jeszcze głębszego zaangażowania się w formację duchową ekip.

Trzy małżeństwa przyjęły posługi, aby nasz Ruch mógł dalej trwać i rozwijać się. Nasz sektor wzbogacił się o parę informacyjną, parę pilotującą oraz parę łącznikową. Jedna nowa ekipa z Tarchomina przyjęła Kartę END. Chwała Panu!

Po Eucharystii małżonkowie udali się na agapę, podczas której wśród gwarnych rozmów odnawialiśmy relacje. Czyniliśmy to z radością, że znów po wakacyjnej przerwie mogliśmy się zobaczyć.

Kolejnym punktem uroczystości była konferencja o słuchaniu i rozważaniu Słowa Bożego „lectio divina”, wygłoszona przez ks. Zbigniewa Chwaję SCJ. Zaraz po niej mieliśmy okazję wysłuchać świadectwa Daniela Pawłowca, który mimo nieobecności swojej Żony, podzielił się z nami swoimi praktykami dotyczącymi „lectio divina”. Następnie miało miejsce dzielenie w grupach na temat naszego codziennego doświadczenia życiem Słowem Bożym.

Ekipa W7B