W sobotę 11 września, w przeddzień beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Róży Czackiej, w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grajewie, odbyło się rozpoczęcie roku formacyjnego Equipes Notre-Dame. Tym razem rozpoczęliśmy nasze spotkanie sesją dla Par Odpowiedzialnych, na której zostaliśmy przywitani przez Barbarę i Kazimierza Karwowskich – nową Parę Odpowiedzialną Sektora Podlaskiego.

Beata i Andrzej Garliccy – Para Łącznikowa, przypomnieli o roli oraz zadaniach par odpowiedzialnych. Treści przedstawione przez nich, choć wszystkim znane, chętnie były wysłuchane. Następnie pary odpowiedzialne zostały poproszone przez Beatę i Andrzeja, aby w kilku zdaniach opowiedziały o tym, jak funkcjonowały ekipy w okresie epidemicznych obostrzeń.

 

 

Na Eucharystię przybyli już wszyscy członkowie ekip naszego sektora. Wprowadzając do najważniejszego momentu spotkania Para Odpowiedzialna Sektora Podlaskiego, podkreśliła radość, że możemy wszyscy się spotkać. Zapoznali wszystkie pary małżeńskie z tegorocznym tematem formacyjnym Małżeństwo Chrześcijańskie – zaczyn odnowy rodziny i społeczeństwa.

Msza Święta sprawowana była m.in. w intencji wszystkich Ekip Sektora Podlaskiego. Koncelebrze sprawowanej przez doradców duchowych sektora przewodniczył ks. Robert Szulencki – doradca duchowy ekipy Sektora Podlaskiego. Homilię wygłosił ks. prał. dr Zbigniew Skuza – wicerektor WSD w Łomży. Podkreślał znaczenie budowania małżeństwa na skale jaką jest Jezus Chrystus, Jego nauka, i że tylko takie małżeństwo ma szansę przetrwania. W konferencji, którą wygłosił ks. prałat, kontynuował temat budowania życia na skale lub piasku i przytaczał nam dobitne przykłady, których sam doświadczył w życiu i które nas bardzo dotknęły.

Na zakończenie Mszy Św. dwa małżeństwa z pilotażu indywidualnego ekipy G4 przyjęły Kartę END. Powołane zostały nowe Pary Łącznikowe i Informacyjne, a Pary Odpowiedzialne ekip zostały obdarowane świecami i posłane do posługi w swoich ekipach.

Kolejnymi punktami rozpoczęcia naszego Roku Formacyjnego było spotkanie w ekipach mieszanych, a następnie o godzinie 15.00 odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kaplicy przed obrazem Matki Bożej i adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spotkanie zakończyliśmy odmawiając wspólnie Magnificat.

Pragniemy serdecznie podziękować ks. Proboszczowi Antoniemu Wróblewskiemu za przyjęcie nas w swojej parafii w Grajewie oraz wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia. Cieszyliśmy się również z obecności alumnów WSD w Łomży z I roku, którzy przybyli na spotkanie z ks. Wojciechem Chudzikiem – ojcem duchownym WSD.

Dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za to, że mogliśmy spotkać się wreszcie wszyscy razem i wspólnie się modlić.

Chwała Panu

Ekipa Ł3