Para Super Regionu Polska i Europa Centralna – Lucyna i Krzysztof zaproponowali Nam, abyśmy wspólnie z nimi pojechali na Węgry na rozpoczęcie roku formacyjnego. Wydarzenie ważne, bo to początek obecności Węgier w strukturze naszego Super Regionu. Tak więc późnym popołudniem 25 września, samochodem Lucyny i Krzysztofa, udaliśmy się w dość długą podróż. Pierwszym etapem naszej podróży był Rybnik – tu gościnnie przyjęli nas Majka i Leszek.

Wczesnym rankiem w sobotę 26 września ruszyliśmy w dalszą podróż. Naszym celem było położone niedaleko Budapesztu miasteczko Gyömrő – tu właśnie mieszkają Barna i Eszter Tomka,  para odpowiedzialna za Sektor Węgry – którzy ofiarowali nam gościnę na czas naszego pobytu na Węgrzech. Wczesnym popołudniem dotarliśmy do celu. Gospodarze czekali już na nas z obiadem. Potem, już razem z Barną i Eszter pojechaliśmy do odległego o ok. 60 km Vác na uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego.

W małym kościółku w Vác zgromadziły się małżeństwa z ekip z różnych stron Węgier i Transylwanii (Siedmiogrodu). O godzinie 16 rozpoczęła się starannie przygotowana przez gospodarzy Eucharystia. Kilkuosobowy zespół muzyczny zapewniał oprawę muzyczną, wybrane małżeństwa odczytały również Słowo Boże. W trakcie Eucharystii Lucyna i Krzysztof powołali małżeństwo Barna i Eszter Tomka na nową parę odpowiedzialną Sektora Węgierskiego. Był również czas, aby podziękować dotychczasowej parze odpowiedzialnej sektora: Attila i Nóri Pozsgai.

Po Eucharystii udaliśmy się na agape i  spotkanie ze wszystkimi małżeństwami. W trakcie tego spotkania Lucyna i Krzysztof opowiadali o spotkaniu odpowiedzialnych  w Rzymie, na którym został powołany nasz Super Region Polska – Europa Centralna. Przedstawili też prezentację o naszym Super Regionie. My zaś podzieliliśmy się naszą pracą w ekipie Super Regionu. Spotkanie to było jednak przede wszystkim czasem rozmów, wzajemnego poznawania się. Byliśmy mile zaskoczeni otwartością i serdecznością węgierskich małżeństw. Przyjechaliśmy tu do węgierskich małżeństw, a rozstawaliśmy się już z węgierskimi przyjaciółmi

Dziękujemy Bogu  za ten błogosławiony czas, za rodziny i ich dzieci, za wspaniałą atmosferę i miłość, która wypełniała to spotkanie i cały nasz pobyt. Z ogromną radością spoglądaliśmy na rodziny z dużą ilością dzieci- to takie małe społeczności, a dzieci radosne, ufne i bardzo pogodne.

Ubogaceni i umocnieni ich wiarą i życiem wróciliśmy do domu i z radością dzielimy się z  Wami kochani Małżonkowie naszymi przeżyciami oraz łączymy się w modlitwie Magnificat.

Hania i Kazik Breza