Małżeństwa Equipes Notre-Dame Sektora Kujawskiego wraz z ekipą Sektora oraz Doradcą Duchowym Sektora ks. Adamem Ceynowa, w dniu 10 września 2011 roku spotkały się aby w sposób uroczysty rozpocząć nowy rok formacyjny 2011/2012.

Gościliśmy małżeństwa z ekip: z Bydgoszczy, Torunia i Kutna a także małżeństwa ekipy, która rozpoczyna pilotaż.

Zgodnie z tradycją, spotkaliśmy się w Świerczynkach k/Torunia, gdzie ks. Adam jest proboszczem. W pięknym i odrestaurowanym kościele, mogliśmy rozpocząć przygotowania do Eucharystii poprzez przećwiczenie śpiewów liturgicznych, które były nawiązaniem do dawania świadectwa światu o życiu Ewangelią.

W trakcie Eucharystii ks. Adam w czasie homilii wezwał do realizacji hasła formacyjnego na ten rok – “Odważyć się żyć Ewangelią”.
[Nie znaleziono pliku]

Po zakończonej Liturgii Eucharystycznej, spotkaliśmy się wszyscy przy stole na wspólnym posiłku i dzieleniu się życiem.

Następnie, udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie Para Odpowiedzialna Sektora Kujawskiego Hania i Kazimierz Brezowie, zapoznali nas z tekstem dot. hasła formacyjnego i zaprosili ks. Adama do wygłoszenia konferencji na ten temat, która pogłębiała już wspomniane treści w trakcie homilii.
[Nie znaleziono pliku]

Ostatnią częścią naszego spotkania, były spotkania w małych grupach, gdzie dzieliliśmy się tematem: Jak odważyć się żyć Ewangelią dzisiaj ? Co to oznacza dla małżeństwa?.

Na zakończenie spotkania, jeszcze raz wspólnie spotkaliśmy się aby przyjąć Boże błogosławieństwo na ten rozpoczynający się czas formacyjny.

Galeria zdjęć