Z początkiem nowego roku formacyjnego Ruchu END pod hasłem „Małżeństwo – sakrament misji”,
odbyła się 26 września 2020 r.Sesja dla Par Odpowiedzialnych i Par Łącznikowych.
Zaproszone małżeństwa najpierw spotkały się w kościele
pw. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie na Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził Doradca Duchowy Sektora Wielkopolskiego C ks. Krzysztof Musiał.
Po osobistym spotkaniu z adorowanym Chrystusem uczestnicy przeszli do Domu Katechetycznego, gdzie odbyła się Sesja.
Para Odpowiedzialna za Sektor Wielkopolski C, Kazimiera i Maciej Związek, powitała serdecznie wszystkie przybyłe małżeństwa oraz doradcę duchowego Sektora.
Prowadzący przekazali informacje o obowiązkach Par Odpowiedzialnych i Par Łącznikowych w odniesieniu do Ekip Podstawowych i Pary Sektora. Zostały poruszone sprawy związane ze spotkaniem ekipy podstawowej, omawianiem tematu formacyjnego oraz rolą doradcy duchowego w ekipie.
Po przerwie na smaczny posiłek rozwinęła się dyskusja na temat możliwych problemów, które mogą wystąpić w życiu ekipy oraz nad sposobami ich rozwiązywania. Podjęto również na dyskusji pomysł stworzenia spotkań Mix-ekip.
Para Odpowiedzialna za Sektor C przypomniała również o zaplanowanych wydarzeniach i spotkaniach, które odbędą się w Sektorze, na które serdecznie zapraszała, przedstawiła na koniec kilka komunikatów organizacyjnych.
Niezwykle owocne spotkanie zakończył wspólny Magnifikat oraz kapłańskie błogosławieństwo dla obecnych małżeństw i ich ekip na posługę w bieżącym roku formacji duchowej.

Mirosława i Paweł Wachowiakowie