Podobnie jak w latach ubiegłych pierwszy dzień wakacji Sektor Wielkopolski rozpoczął od spływu kajakowego. W tym roku organizatorzy (ekipa P16) zaproponowali jako miejsce wyprawy malowniczą rzekę Obrę.

Startowaliśmy z pola biwakowego Policko, a metą wyprawy była stanica kajakowa Święty Wojciech. Trasa spływu liczyła około 20 km i podzielona była na dwie części z miejscem odpoczynku pośrodku. Pierwsza część spływu obfitowała w przepiękne widoki: powalone drzewa, malownicze wąwozy, dzika roślinność, brzegi ukształtowane przez naturę, zwierzęta w naturalnym środowisku, to wszystko mogliśmy oglądać płynąc pierwszym odcinkiem Obry. Z uwagi na niski stan wody w rzece było wiele miejsc, w których nie obyło się bez tzw. przenosek i przedzierania się przez zwalone pnie.
Mniej więcej w połowie trasy, w ośrodku wypoczynkowym „Nad Obrą” dla uczestników „wycieczki wodnej”  zaplanowano półgodzinną przerwę, na której można było rozprostować kości oraz posilić się nieco pyszną grochówką i wzmocnić gorącymi napojami i słodkościami.
Druga część spływu urozmaicona było raczej widokami miejsko-wiejskimi. Spotkaliśmy wielu wędkarzy, których spławiki umiejętnie omijaliśmy.
Po dotarciu wszystkich kajaków do stanicy Święty Wojciech, gdzie kończyła się trasa, została odprawiona dziękczynna Msza Święta. Po wspólnej modlitwie mieliśmy ognisko i wspólny posiłek.
Dziękujemy Panu Bogu za udaną pogodę na spływie, za piękno natury, którą mogliśmy oglądać. Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy z nami płynęli i ubogacili ten spływ swoją obecnością, uśmiechem i miłą atmosferą.

Zdjęcia ze spływu można obejrzeć korzystając z linku: https://photos.app.goo.gl/xyQ7sqeWQeNpWW1t5

Marta i Piotr  –  Poznań 16