W dniu 13 stycznia 2024r. w Sektorze Wielkopolska C odbyło się spotkanie kolędowe, które było dla nas przedłużeniem świętowania Bożonarodzeniowego, czasem wspólnej modlitwy i okazją do dzielenia się z innymi małżeństwami radością z narodzin Zbawiciela.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Św. w kościele p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie, którą odprawił doradca duchowy ekipy Międzychód ks. kan. Roman Grocholski. Podczas kazania ks. kanonik nawiązując do Ewangelii mówił o naszym powołaniu. O tym, że wszyscy jesteśmy powołani do głoszenia Dobrej Nowiny. Dla głosicieli Dobrej Nowiny czasy zawsze były trudne – mówił ks. Roman – bo chrześcijaństwo nie pasuje do tego świata,  ale Duch Święty posługując się słabymi ludźmi zawsze sobie dobrze radził. Dlatego nie narzekajmy na to, w jakich czasach żyjemy, nie narzekajmy, że czasy są trudne, bądźmy otwarci na działanie Ducha Świętego i idźmy głosić Dobrą Nowinę.

Po Mszy Św. wysłuchaliśmy historii związanych z powstawaniem kolęd i pastorałek przygotowanych przez Elę i Andrzeja Ponińskich (parę odpowiedzialną ekipy Międzychód) oraz wspólnie z towarzyszącym zespołem muzycznym śpiewaliśmy kolędy przy żłóbku.

Po koncercie kolęd przeszliśmy do pobliskiej salki parafialnej na agapę, którą rozpoczęliśmy od składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. Wspólny posiłek zaczęliśmy tradycyjną zupą grzybową i żurkiem, a zakończyliśmy pysznymi ciastami i kawą. Biesiada była przeplatana śpiewem kolęd i rozmowami w radosnej atmosferze. Już małą tradycją w naszym sektorze stały się prezentacje ekip organizujących spotkanie. Tym razem organizatorami spotkania były ekipy C1 Ostroróg i C2 Międzychód. Są to ekipy, które w ruchu END są od samego początku, dlatego z dużą przyjemnością i radością słuchaliśmy jak małżeństwa z tych ekip opowiadały o swoim stażu małżeńskim, dzieciach, wnukach i latach formacji w ruchu. Cieszymy się, że mamy w sektorze takie ekipy.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z tego spotkania.

To było radosne i dobre spotkanie.

Chwała Panu.

(tekst Kasia i Mirek Stolarkowie, zdjęcia Mirek Stolarek, Marek Szczepaniak, film Marek Szczepaniak)