12 stycznia 2020 r. członkowie ekip sektora Wielkopolska A spotkali się w kościele pw. św. Jana Pawła II by wspólnie radować się z narodzenia Pana Jezusa.
Dzięki życzliwości ks. proboszcza Konrada Zygmunta, mogliśmy ten czas przeżywać duchowo w kościele podczas Mszy Św. a także radować się we wspólnocie śpiewając kolędy i podjadając pyszności przy kawie i herbacie w jednej z salek parafialnych. Mszę św. celebrował ks. prof. Andrzej Pryba. On także skierował do nas słowo, które miało nas pobudzić do refleksji. Ogromną radość sprawił nam także tym, że znalazł czas (a wiemy jak bardzo jest zajęty różnymi sprawami) by z nami porozmawiać i pośpiewać. O obsługę liturgiczną, oprawę muzyczną i sprawy gospodarcze zatroszczyli się członkowie ekip organizujących spotkanie, tj. A 1 i A 7.
Szczególnego klimatu śpiewanym kolędom nadał dźwięk fletni Pana, który towarzyszył fortepianowi, skrzypcom i gitarze. W grę na instrumentach włączyły się także dzieci uzupełniając brzmienie różnorodnymi grzechotkami. Czas, który spędziliśmy razem był z pewnością dla wszystkich (co było widać po uśmiechach na twarzy) czasem bardzo radosnym. Podczas dzielenia się opłatkiem padło wiele miłych i ciepłych słów, które płynęły prosto z serca. Na taki dzień, z takim klimatem, będziemy musieli niestety poczekać do następnego Bożego Narodzenia.
Barbara i Eugeniusz B.

Link do zdjęć