Relacja ze Święta Karty Sektora Kujawskiego w Licheniu

W dniu 8 grudnia 2018 r. spotkaliśmy się w Licheniu z małżeństwami naszego Sektora Kujawskiego, aby uroczyście obchodzić Święto Karty END.  Po przyjeździe wszyscy zostaliśmy serdecznie powitani przez Mirkę i Romka Sieradzkich, Parę Odpowiedzialną Sektora. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św.  w kościele pw. św. Doroty, którą odprawili Doradcy Duchowi ekip, a głównym celebransem był ks. Mariusz Wojnowski oraz koncelebransi  ks. Henryk Kulik i  ks. Roman Żerkowski.  Homilię głosił ks. Henryk Kulik. Podczas Mszy św. Jolka i Krzysiek – małżeństwo z Kutna uroczyście przyjęło Kartę END. Roczny pilotaż w/w małżeństwa przeprowadzili Basia i Krzysio Stasiak.

 Po Mszy św. rozpoczęła się Godzina Łaski i adoracja Najświętszego Sakramentu w gronie małżeństw z END oraz licznie zgromadzonych wiernych. Podczas adoracji wierni włączyli się, odmawiając różaniec!

 Po uroczystościach w kościele spotkaliśmy się w sali wykładowej, gdzie z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy świadectwa Magdy i Marcina  Złakowskich – Pary Łącznikowej oraz Hani i Kazia Brezów na temat:  “Czym dla nas jest posługa w Ruchu END i co nam to daje jako małżeństwu ? “

 Dowiedzieliśmy się, że służba pomaga we wzrastaniu w wierze, miłości. Pomaga rozwijać swoje małżeństwo. Także dyscyplinuje do pracy nad sobą. Od Magdy usłyszeliśmy to, co jest niezwykle cenne, że praca w szkole nie dała tyle satysfakcji, co posługiwanie w END.

Pomimo obowiązków, których jest niemało, znalazł się czas na służbę dla innych.

 Gdyby nie służba na rzecz całego Ruchu END, to nie udałoby się poznać tej wspólnoty tak dobrze!

 Następnie ks. Roman Żerkowski wygłosił konferencję na temat: „Wyjdźmy służyć, przyjmując nasze słabości “. W sposób bardzo zrozumiały dla nas, przybliżył nam cel, dokąd mamy podążać, rozbudził w nas świadomość życia misyjnego, przypomniał o obowiązku ewangelizowania. Zapraszał do dawania świadectwa naszego życia we wspólnocie END i w Kościele. Także wskazał, że trzeba nam czerpać z Krzyża Jezusa i uczyć się ofiarowania samego siebie.

 Na koniec chcemy jeszcze raz gorąco podziękować za gościnność małżeństwom i ks. Henrykowi z Lichenia, którzy przygotowali nasze spotkanie i udowodnili jeszcze raz, że zawsze można na nich liczyć! I jeszcze podziękowanie dla wszystkich, którzy z serca podzielili się z innymi, przywożąc na  naszą uroczystość obfite dary stołu. Była więc

herbatka, kawa, ciasta, owoce i wiele innych smakołyków.

 Nasze spotkanie zakończyliśmy koronką do Miłosierdzia Bożego, uroczystym Magnificat

i błogosławieństwem ks. Romana.  Bóg zapłać za piękną uroczystość!

Ania i Tadzik, ekipa Toruń 1

Relacja fotograficzna:
https://photos.app.goo.gl/TqGN75araAuvx12r9