10 grudnia 2022 r. spotkaliśmy się w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie na Święcie Karty Sektora Mazowieckiego A. 8 grudnia minęło 75 lat od ogłoszenia Karty END.

Świętowanie rozpoczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystii. W czasie Mszy Św. kartę przyjęły małżeństwa z nowej ekipy W26A oraz jedno małżeństwo pilotowane indywidualnie, które dołączyło do ekipy W23A. Obecne małżeństwa odnowiły przyrzeczenia małżeńskie.

Po Mszy Św. o. Waldemar Linke CP wygłosił konferencję “Pismo święte a sakrament małżeństwa”. Podkreślił on siłę jaką daje Pan Bóg przez ten sakrament do wytrwania w przysiędze małżeńskiej.

Następnie wysłuchaliśmy konferencji Beaty i Marcina Pińkowskich, pary odpowiedzialnej Regionu 2, dotyczącej ruchu Equipes Notre-Dame w Polsce. Przedstawili oni przekrojowo historię ruchu, jego strukturę. Po konferencji poczuliśmy się zachęceni do udziału w kolejnym Międzynarodowym Zgromadzeniu END w Turynie w 2024 r.

Po konferencjach dzieliliśmy się w grupach przemyśleniami dotyczącymi przeżywania przez nas sakramentu małżeństwa i roli dzieci w małżeństwie. W trakcie Święta Karty panowała rodzinna atmosfera wspierana przez smaczny obiad i słodkie przekąski.

Dziękujemy Panu Bogu i organizatorom za to radosne świętowanie.

Magda i Mirek Kalisiakowie, ekipa W25A