Szczęść Boże Drodzy END-owicze! Rok formacyjny już trwa. Jest nam miło poinformować o tym, że są już dostępne wersje elektroniczne tegorocznego podręcznika formacyjnego pt. „Małżeństwo – sakrament misji” oraz… zupełna nowość! Podręcznik w wersji audiobooka!

Wersje elektroniczne podręcznika formacyjnego można pobrać w plikach PDF oraz ePUB (dla osób korzystających z e-booków) pod tym linkiem:

https://ekipy.end.org.pl/roczne-tematy-formacyjne/

Natomiast z inicjatywy Kuby Sewerynika, będziemy w tym roku udostępniać regularnie nagrania audio kolejnych spotkań z podręcznika formacyjnego.

Oddajmy w tym miejscu głos autorowi pomysłu audiobooka:

“Nie miałem czasu przeczytać rozdziału.” “Niestety, mimo chęci, nie zdążyłem.” Znacie te zdania ze spotkania Waszej Ekipy?

Jest coś takiego w naszych czasach, że trudno jest wziąć do ręki podręcznik i przeczytać te kilka stron. A brak lektury negatywnie odbija się zarówno na przygotowaniu do spotkania, jak i na samym spotkaniu ekipy. Gdy usłyszałem powyższe zdania kolejny raz, stwierdziłem, że zamiast narzekać i załamywać ręce coś zaproponuję.

Być może nie mamy czasu na lekturę, ale mamy czas na audiobooki? Słuchać można w samochodzie czy innym środku komunikacji, na spacerze, przed snem, podczas wykonywania prac domowych… Mam wykształcenie aktorskie i brałem udział w nagraniu Ewangelii św. Łukasza w ramach projektu Biblia Audio Superprodukcja. Wiele osób zachwycało się możliwością słuchania Pisma Świętego. Zacząłem więc czytać rozdziały podręcznika na głos i nagrywać rozdziały na swoim smartfonie. Jeśli ktoś nie ma czasu na lekturę, to przynajmniej może posłuchać. Jak coś go/ją zaciekawi, to może sięgnąć do tekstu. Dla mnie niewielki wysiłek, a dla wspólnoty pomoc.

Teraz udostępniamy nagrania szerzej. Mam nadzieję, że inne pary również z nich skorzystają!

Pozdrawiam, Kuba Sewerynik

Bardzo dziękujemy Kubie za jego inicjatywę! W tym roku będziemy udostępniać regularnie nagrania audio kolejnych spotkań na naszym oficjalnym kanale YouTube w ramach playlisty tutaj:

Mamy nadzieję, że słuchanie nagrań ułatwi zapoznanie się z treścią materiałów, co pozwoli każdemu małżeństwu na wspólne przygotowanie się do spotkania.

Na koniec przypominamy, że na Facebook’u działa już oficjalna strona Equipes Notre-Dame w Polsce. Za zarządzanie stroną odpowiedzialna jest satelicka Ekipa ds. Komunikacji, która powstała w tym roku. Szukamy ciągle osób z Ruchu, które byłyby chętne do regularnej współpracy redakcyjnej i tworzenia treści na tę stronę. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na e-mail komunikacja@end.org.pl

Stronę znajdziecie pod adresem https://www.facebook.com/ENDPolska

Z Panem Bogiem!

Gosia i Paweł Rokiccy, Para Odpowiedzialna Ekipy ds. Komunikacji