12.03.2022 r. przeżywaliśmy wspólnie Wielkopostny Dzień Skupienia w  Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa na ul. Saskiej 2. Rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, który wygłosił nam także homilię o duchowości małżeńskiej. Na końcu mszy świętej 1 małżeństwo przyjęło Kartę oraz powołano 5 małżeństw do posług w sektorze. Później ksiądz biskup kontynuował tematykę duchowości małżeńskiej na konferencji, po której odbyła się agapa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Gdy już na początku Eucharystii usłyszeliśmy, że dziękuje nam, że jesteśmy w kościele, że przychodzimy całymi rodzinami czuliśmy się docenieni. Gdy powiedział, żeby nie przejmować się, że dzieci przeszkadzają na Mszy, już zdobył nasze serca. Gdy zobaczył pod koniec Mszy małe dziecko chodzące z bananem, stwierdził, że skoro banany wkroczyły, to czas kończyć liturgię:)

Ksiądz biskup jako znawca familologii, od kilkudziesięciu lat mający doświadczenie w pracy z rodzinami, dzielił się swoją wiedzą w sposób zabawny i bardzo praktyczny. Poznaliśmy konkretne działania, które podejmując, zadbamy o duchowość małżeńską, ale też trwałość i miłość w związku. Zagadnienia te to dialog (a nie 2 monologi), wrażliwość na drugiego, czułość, tolerancja i akceptacja, wspólny czas, ale też czas każdego z osobna, cierpliwość… Wszystko to okraszone żartami biskupa zbudowało wyjątkową atmosferę tego dnia!

Zapraszamy do odsłuchania nagrań homilii i konferencji Ks. Biskupa Janusza Mastalskiego:

HOMILIA:

KONFERENCJA:

Poniżej fotorelacja:

fot. Katarzyna Skowronek