Zabawa karnawałowa -Region 1 Sektor Wielkopolski END 05-02-2022r

Międzychód – Hotel” Neptun”

Spotkania w formie zabawy karnawałowej organizowane są od wielu lat.

Namieszała jednak pandemia i w 2021 r. takie spotkanie nie mogło się odbyć.

W tym też roku, ustalając plan pracy Sektora Wielkopolska C na 2021/2022 określiliśmy datę i miejsce spotkania- tak więc organizuje Ekipa Międzychód1 w Hotelu Neptun w Międzychodzie.

Całym motorem w działaniach dotyczących zabawy okazała się Kazia, która oświadczyła że bez względu na obostrzenia czy ilość uczestników zabawa się odbędzie.

Był moment, kiedy mieliśmy 4 zgłoszenia a termin był „tuż  tuż” zaproponowałem odwołanie wszystkiego- zdeterminowana Kazia nie dała za wygraną- zabawa się odbędzie.

I tak, w sobotę, 05 lutego o godz.19:15 słowami ”Witamy wszystkich bardzo, bardzo serdecznie. Szczęść Boże” i lampką szampana rozpoczęliśmy zabawę.

Do obiadu zasiedliśmy w 10 par (9 par z ekip) wraz  z księdzem proboszczem Romanem, który jak nam obiecał w styczniu na spotkaniu ekipowym  , pomimo niedawno przebytej choroby zaszczycił nas swoją obecnością. Dwa małżeństwa w ostatniej chwili z powodu izolacji i kwarantanny musiały odwołać swój przyjazd.

Do tańca przygrywał Piotr a śpiewała Beata. Z zadania wywiązali się wg. nas wzorowo-z Sali dotarły do nas same pozytywne opinie.

Bawiący się małżonkowie to: Magdalena i Artur; Ania i Jurek; Paulina i Marek; Jolanta i Idzi;

Ewa i Paweł; Ela i Andrzej; Danka i Marek; Małgosia i Bogdan; Agnieszka i Andrzej; Kazia i Maciej.

W trakcie wieczoru bawiliśmy się w „tańcu z balonami”  w „balu maskowym”- na szczęście w maseczkach  “nie cowidowych”

W pewnym momencie ok. godz. 22:30 na parkiet zaprosiliśmy do wspólnego tańca grupę polsko-francuskich gości pokazując –jak  potrafimy się bawić.

Osobnym punktem programu był quiz do którego pytania, odpowiedzi , nagrody i stosowne prezentacje przygotowali Ania i Jurek oraz Danka i Marek za co im bardzo dziękujemy. „Sorry” że nie zrobiłem tego niedzielnego poranka.

Wieczór przemknął bardzo szybko. Takiego spotkania nam bardzo brakowało co dało się zauważyć patrząc na dyskutujących, wspominających i planujących nowe spotkania i wycieczki małżonków.

Jeszcze raz , wszystkim  uczestnikom, parze przygrywającej , obsłudze Hotelu bardzo dziękujemy.

Tak jak było zaplanowane ok. godziny 2:00 odśpiewaliśmy pieśń „Kiedy ranne wstają zorze..” oraz „Magnifikat” i  zakończyliśmy spotkanie.

Międzychód , dnia 09-02-2022                                  Kazia i Maciej

CZYTAJ DALEJ

ŚWIADECTWO ZE SPOTKANIA KARNAWAŁOWEGO 05-02-2022

W sobotę 5 lutego 2022 mieliśmy okazję po raz pierwszy uczestniczyć w zabawie karnawałowej organizowanej przez Equipes Notre-Dame. Nasza obecność na zabawie stanęła pod znakiem zapytania z powodów epidemiologicznych. Bóg jednak czuwał nad nami i dodał nam przekonania, że chcąc wprowadzać rozwój duchowy w nasze życie małżeńskie powinniśmy poszerzać krąg znajomych – świadków żywej wiary.

          Właściciel hotelu Neptun – w którym odbywała się zabawa przywitał nas słowami “Bardzo miło nam Was powitać! Wszyscy czekaliśmy na Was!” I tak też rzeczywiście było. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni otwartością uczestników oraz wzorcową organizacją zabawy. Czas minął na tańcach, rozmowach i atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Maskarada, taniec z balonami czy quiz wiedzy o spotkaniach karnawałowych END przekonał nas, że nawet w czasie pandemii ludzie wiary powinni umacniać się wspólnym spędzaniem czasu.

       Zabawę karnawałową rozpoczęliśmy i zakończyliśmy modlitwą, która zjednoczyła nas we wspólnym dziękczynieniu Boga w Trójcy Jedynemu. Owocem tego spotkania jest plan zawiązania na terenie powiatu grodziskiego nowej ekipy małżeństw chcących wspólnie dążyć do rozwoju duchowego.

         Dziękujemy organizatorom, wszystkim małżeństwom, właścicielowi hotelu, miłej obsłudze i profesjonalnemu zespołowi muzycznemu za dobroć, którą od Was otrzymaliśmy. Do zobaczenia na spotkaniach!

                                               Jolanta i Idzi

 

POWITANIE GOŚCI LAMPKĄ SZAMPANA

Powitanie        

TAŃCE   ROZMOWY………………………….

 

TANIEC Z BALONAMI……………

   

BAL  MASKOWY……….

  QUIZ