Ekipy na Pomorzu Zachodnim to wciąż jedna z najmniejszych liczbowo wspólnot END na mapie naszego kraju. Funkcjonuje tu 5 ekip, to jeszcze nie sektor.

Wspólnota jeszcze mała, ale coraz prężniejsza.

W niedzielę 25 czerwca 2023 r. ekipa z Goleniowa przygotowała zakończenie roku formacyjnego. Specyficznie wybrane miejsce – świetlica wiejska w Żdżarach k. Goleniowa – okazało się być strzałem w dziesiątkę. Po raz pierwszy odprawiona tu Msza św. zgromadziła nie tylko członków Ruchu, ale także mieszkańców, którzy mieli okazję zapoznać się z Ekipami. I po raz pierwszy w świetlicy zabrakło krzeseł.

Zaczęliśmy od spotkania par odpowiedzialnych ekip. Następnie świetlica została przekształcona w kaplicę i ks. Rafał Sorkowicz SChr – doradca duchowy goleniowskiej ekipy – odprawił tu Mszę św. Niedzielne słowo Boże pięknie komponowało się z wydarzeniem zakończenia roku formacyjnego. Słowa Pana Jezusa „Nie lękajcie się…” dodały nam otuchy i wiary w to, że  żyjąc w bojaźni Bożej i karmiąc się Słowem Bożym, możemy pięknie na co dzień realizować przysięgę małżeńską, którą przed laty złożyliśmy sobie przed ołtarzem Pańskim. Pod koniec Eucharystii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Był to niezwykle wzruszający moment.

Następnym punktem były rozmowy w grupach mieszanych. To zawsze wnosi nowy powiew, nowe spojrzenie na własne małżeństwo, daje radość spotkania  i ubogacenia się   życiem innych małżeństw ze wspólnoty. Towarzyszył nam też od tego momentu ksiądz Krzysztof, doradca duchowy ekipy z Nowogardu.

Zakończyliśmy agapą przy kiełbaskach i kaszance z grilla z pysznymi sałatkami  i słodkościami domowej roboty,  przygotowanymi przez małżeństwa. Cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda – zarówno ta z nieba jak i ta płynąca z naszych serc. Cieszy postępująca integracja pomorskiej wspólnoty, otwartość na inicjatywy budujące jedność wśród małżeństw.

A to jeszcze nie koniec wydarzeń na Pomorzu. Na 1 lipca zaplanowany jest spływ kajakowy rzeką Iną.

A może wśród Waszych przyjaciół, rodziny, znajomych … jest ktoś mieszkający na Pomorzu Zachodnim zainteresowany ekipami. Może się kontaktować korzystając z adresu mailowego pomorze.zachodnie@end.org.pl.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć – link:

https://photos.app.goo.gl/zw1WT6SbZoBxgMXw5

Ania i Jurek Kolbuszowie – Wielkopolska A – para łącznikowa dla ekip z Pomorza Zachodniego