W sobotę 15 czerwca małżeństwa z Sektora Kujawskiego zebrały się na ostatnim już w tym roku spotkaniu formacyjnym, które odbyło się w gościnnych progach parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła we Włocławku.

Już od wczesnych godzin rannych parafialna salka zaczęła rozbrzmiewać radosnymi rozmowami małżeństw i dzieci z ekip z Torunia, Rdutowa, Brochowa, Brzeźna koło Konina, Kutna, Lichenia i Lipna. Pierwszym punktem naszego zgromadzenia było spotkanie par odpowiedzialnych i łącznikowych z parą sektora i podzielenie się tym, czym żyją wszystkie ekipy – naszymi troskami i radościami. Następnie udaliśmy się na poranną kawkę i małe do niej co nieco. Był to także idealny czas na serdeczne rozmowy z przybyłymi na miejsce członkami wspólnoty. Tak pozytywnie nastrojeni przeszliśmy do kościoła, gdzie swoje słowo podziękowania za pracę w tym roku formacyjnym skierowali do wszystkich Mirka i Roman – para naszego sektora. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył proboszcz miejsca i doradca duchowy ekipy z Lipna, ksiądz Roman Żerkowski. Wielką radością dla wszystkich zgromadzonych była obecność sympatyków ruchu oraz przyjęcie Karty END przez kolejne małżeństwo, deklarujące tym samym wejście na tę drogę formacji. Z dużą uwagą wysłuchaliśmy homilii księdza Roberta Awerianow, który podpowiadał nam na co zwracać uwagę, aby nasze małżeństwa żyły Bożym Duchem i były Mu oddane. Tuż po Eucharystii odbyła się konferencja – „ Dziękczynienie i uwielbienie na drodze formacji END”, wygłoszona przez doradcę duchowego ekip licheńskich, księdza Henryka Kulika. Stała się ona punktem wyjścia do dzielenia się tym doświadczeniem w mniejszych grupach. Po owocnym podsumowaniu pracy w grupach dzielenia powróciliśmy do salki parafialnej na posiłek. Serdecznym akcentem wspólnego biesiadowania było odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat!” dla pięciu małżeństw, które w czerwcu obchodziły rocznice swego pożycia. Był to czas radości i uwielbienia Boga w drugim człowieku oraz dzielenia się życiem ekipy, małżeństwa i rodziny z przyjaciółmi. Spotkanie zakończyliśmy koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą Magnificat. Umocnieni kapłańskim błogosławieństwem księdza Romana Żerkowskiego powróciliśmy do naszych rodzinnych domów.

Z całego serca dziękujemy Panu Bogu za dar wspólnotowego spotkania. Naszym doradcom duchowym za obecność, modlitwę i przemodlone Słowo do nas skierowane. Mirce i Romanowi za wytworzenie atmosfery spokoju, radości i rodzinności. Wam Kochani Endowicze za liczną obecność! Zosi i Karolinie za opiekę nad najmłodszymi. Pogodzie za piękno! Niech Pan Bóg będzie uwielbiony! Do zobaczenia po wakacjach!

Ekipa Lipno

Link do pozostałych zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1mbsU_yWWqwCvAmqJn3-SSjH4dNIwj0Fm