To był piękny upalny dzień, gorący bo rozgrzany emocjami z przyjęcia karty bardzo wielu par małżeńskich. Gościliśmy kolejny raz w Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Ta gościnność i atmosfera miejsca modlitwy i kształtowania „robotników Pana” była bardzo pomocna dla przygotowujących się małżonków do przyjęcia karty na sesji po pilotażowej. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem konferencji Ani i Romka wygłoszonych podczas tej sesji trwającej od piątku 5 czerwca. Spotkanie zgromadziło małżeństwa z pilotażu ekip 8, 11, 12, trzeciej łańcuckiej oraz pilotaży indywidualnych z ekip 1 i 4.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=yfb5I-4eyvA]


Dla naszej całej wspólnoty END kulminacyjnym punktem spotkania kończącego rok wysiłków była Eucharystia.
W centrum był Chrystus ze swoim słowem „I spoglądając na siedzących wokoło Niego rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Są z nami nasi doradcy duchowi – świadkowie naszych osiągnięć i porażek. Jesteśmy my, zgromadzeni „w imię Chrystusa” aby wspólnie dziękować za otrzymane łaski. Po homilii ks. Pawła prosimy kolejno małżeństwa aby przed całą wspólnotą wypowiedzieli słowa przyrzeczenia wyrażające chęć podążania drogą charyzmatu ojca Caffarela. To ich święto, to nasze święto, to święto całego kościoła bo grupa wiernych chce lepiej wypełniać swoje małżeńskie powołanie, chce trwale przylgnąć do Chrystusa i być bardziej świadomymi chrześcijaninami. Na wezwanie do posługi Pary Łącznikowej dla ekip łańcuckich swoje „tak” powiedzieli Mariola i Rafał. Ich postawa godna naśladowania, oni już na początku swej drogi głęboko wczytali się nasz ekipowy charyzmat.

Mija już tydzień od tego wydarzenia, co zostało w waszych sercach? W moim trwa radość i wdzięczność Panu za Ducha Pocieszyciela, który otworzył serca małżonków szukających czegoś więcej dla siebie, dla współmałżonka, dla własnego małżeństwa, dla…
Dziś proszę Pana, aby nas wspomagał, ciągle dawał nowe siły, aby to dobro trwało i rozwijało się w kolejnych latach naszej posługi w ekipach.
Zapraszam do obejrzenia filmu i zdjęć Tomasza Wiącka, oraz zdjęć Weroniki Felcis. Tomku, Weroniko – wielkie dzięki!
Chwała Panu Krzysztof i Teresa Najderek