W sobotę 16 czerwca w klasztorze ojców Franciszkanów w Wieliczce, goszcząc u doradcy duchowego ekipy II o. Ariela zakończyliśmy rok formacyjny END sektora małopolskiego. Było to ostatnie spotkanie całego sektora w takim składzie osobowym, bo ze względu na liczność ekip utworzone zostały dwa odrębne sektory. Bogu niech będą dzięki, za tak piękny rozwój ruchu duchowości małżeńskiej na południu Polski. Była to też okazja aby podziękować wszystkim tym, którzy przez ostatnie 3 lata odpowiedzieli na wezwanie do posługi w ruchu ekip.

Rozpoczęliśmy nasze spotkanie od Eucharystii, podczas której wysłuchaliśmy pełnej pięknych i ważnych słów homilii, wygłoszonej przez doradcę duchowego ekipy IX ks. Adama. Eucharystię celebrowali także ks. Grzegorz i ojciec Ariel. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim kapłanom, którzy uczestniczyli fizycznie i duchowo w zakończeniu roku END, również o. Gabrielowi i ks. Pawłowi.

Podsumowanie roku formacyjnego przedstawił doradca duchowy ekipy sektora ks. Paweł, za co serdecznie dziękujemy. W kilkunastu slajdach prezentacji przypomnieliśmy zgromadzonym na auli małżonkom wszystkie wydarzenia i inicjatywy, jakie w tym roku pracy były udziałem sektora. Następnie podziękowaliśmy za trzyletnią współpracę w budowaniu naszego ruchu. W tym miejscu jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomoc, doradztwo i otwartość dla nas i naszej posługi w ruchu. Mamy nadzieję, że rozwijający się ruch w Małopolsce będzie nadal jedną wspólnotą małżeństw, ciągle spotykających się ze sobą i pomagających sobie nawzajem. Polecamy nowe pary odpowiedzialne sektorów pod opiekę Matce Bożej patronce ekip i prosimy Ją, aby wspierała ich w posłudze i wypraszała u Jezusa potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym. My ze swej strony, życzymy nowym parom odpowiedzialnym za sektory wytrwałości i czerpania sił z charyzmatu ekip.

Po części oficjalnej spotkania wspólnota gościła w ogrodach zakonnych, gdzie przy wspólnym stole radowała się ze spotkania.

Dziękujemy ojcu Arielowi za gościnę, małżonkom zaangażowanym w przygotowanie spotkania za poświęcony czas, opiekunom naszych dzieci za pomoc, a wszystkim obecnym za uczestnictwo i okazaną życzliwość. Chwała Panu Teresa i Krzysztof Najderkowie

Zapraszamy do galerii zdjęć przygotowanych przez Artura z IV ekipy.