Łukęcin 19-21 maja 2023 r. “Jeśli nie chcesz mojej zguby, zacznij ze mną gadać, luby”.

Relacja z rekolekcji w Łukęcinie 

Intrygująco brzmiący temat rekolekcji “Jeśli nie chcesz mojej zguby, zacznij ze mną gadać, luby…”, atrakcyjność położenia Ośrodka Rekolekcyjnego w miejscowości nadmorskiej, osoba prelegenta – p. Małgosi Rosiak… wszystko to sprawiło, że planowane od blisko roku rekolekcje od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem – miejsca na liście zasadniczej szybko zostały zarezerwowane i powstała lista rezerwowa. Ostatecznie w rekolekcjach wzięło udział 17 małżeństw, którym towarzyszyło 19 dzieci. Wśród uczestników najliczniej reprezentowane było Pomorze Zachodnie, przyjechały także małżeństwa z Wielkopolski.

Temat prezentowany przez Małgosię – Diecezjalnego Doradcę Życia Rodzinnego z Archidiecezji Łódzkiej dotyczył komunikacji i psychologicznej strony relacji małżeńskich i nie tylko małżeńskich. Ilustrowany był bogato przykładami z życia i pracy prelegentki w Duszpasterstwie Rodzin.

Opiekę duchową roztoczył nad nami ojciec Łukasz z zakonu oo. Paulinów,  z tutejszego Domu Zakonnego.

Opiekę nad dziećmi sprawowały dwie młode opiekunki – Ania i Marysia z Poznania.

Nad przebiegiem rekolekcji czuwali Basia i Darek – para techniczna, którzy animowali też oprawę muzyczną podczas nabożeństw w kaplicy i kościele. Uczestnicy chętnie angażowali się w posługę liturgiczną – budujące !

Dziękujemy za ducha wspólnoty, rodzinną atmosferę i te wszystkie chwile, kiedy mogliśmy pogłębiać więzi między sobą – małżonkami i pozostałymi uczestnikami. Było pięknie – majowo, ciepło i domowo.

Pragniemy podziękować także naszej „niewidzialnej ręce” – Kasi i Bartkowi – małżeństwu odpowiedzialnemu
za organizację rekolekcji w naszym Regionie 1 – za trud włożony w ich przygotowanie.

Ania i Jurek Kolbuszowie – Wielkopolska A – para łącznikowa dla ekip z Pomorza Zachodniego

……………………

W dniach 19-21 maja 2023 roku uczestniczyliśmy w rekolekcjach w Łukęcinie.. Już sam tytuł rekolekcji jasno wskazywał, czego będą one dotyczyć. W ciągu trzech dni mieliśmy okazję, by wysłuchać szeregu wykładów na tematy, które bliskie są każdemu małżeństwu. Dotyczyły one sposobów komunikacji między małżonkami, typów osobowości, konfliktów oraz tego, jak sobie z nimi radzić i jak je rozwiązywać. Tematy te stanowiły oś, wokół której budowana była narracja prowadzącej, przeplatana przestrzenią na zasiadanie z małżonkiem na każdym z etapów konferencji. W osobie prowadzącej widoczne było wielkie doświadczenie płynące z pierwszej linii frontu, gdyż pani Małgorzata na co dzień pracuje zarówno z parami już po ślubie, jak i narzeczonymi na etapie ich przygotowań. Służyła chętnie swoją praktyczną radą, podsuwając przykładowe rozwiązania wychodzenia z konfliktów nawet do późnych godzin wieczornych.

Także ojcowie Paulini, u których gościliśmy, nie szczędzili nam swojego dobrego słowa. Zwłaszcza ojciec Łukasz Biedalak, który swoim bystrym spojrzeniem i humorem trafiał do naszych serc w homiliach, potrafił celnie i z wyczuciem poruszać tematy z zakresu psychologii małżeńskiej, niejako dopełniając przekazu płynącego ze strony prowadzącej.

Na czas rekolekcji z nieba przyświecało nam cudowne słońce, zachęcając do odbywania zasiadań i przeprowadzania dialogów na świeżym powietrzu. To nowe tchnienie, tak dosłowne jak i w przenośni, uzdolniło nas do szerszego spojrzenia na nasze małżeńskie charaktery i rzuciło nowe światło na tematy, które będziemy mogli poruszać podczas naszych rozmów.

Agata i Michał  Wachowscy  z ekipy Szczecin 2

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/zCcCgdxsZScfJ3Zu5

 

Łukęcin 17 – 21 lutego 2023 r.

To miał być weekend rodzinny dla jednej z ekip z Pomorza Zachodniego, wyszły … rekolekcje.

Ekip na Pomorzu Zachodnim jest pięć. Funkcjonują w pewnym geograficznym oddaleniu od innych sektorów. Nie jest to bynajmniej czynnikiem ułatwiającym dynamiczny rozwój wspólnoty na tym terenie. Tym bardziej cieszy wszelka inicjatywa wewnętrzna.

Jako para łącznikowa zostaliśmy zaproszeni do udziału w zaplanowanym przez ekipę z Nowogardu wyjeździe rodzinnym do ośrodka rekolekcyjnego Ojców Paulinów w nadbałtyckim Łukęcinie. To stosunkowo nowy, wygodny ośrodek położony ok. 1,50 km od plaży. A serwowane jedzenie … obiad porcjowany, a śniadania i kolacje w formie „szwedzkiego stołu”, z obfitą i urozmaiconą propozycją, której nie powstydziłby się nawet 4-gwiazdkowy hotel.

Niestety, z przyczyn zdrowotnych nie wszystkim udało się dotrzeć do Łukęcina. Odstraszająco brzmiały także prognozy pogody i ostrzeżenia o huraganowym wietrze, który w nocy z piątku na sobotę miał właśnie na Pomorzu wiać z największym impetem – ostatecznie nie było tak źle. Ale pomimo to frekwencja dopisała. Przez cały czas towarzyszył nam ks. Emil ze Stargardu Szczecińskiego, wraz z którym przybyły dwie rodziny spoza Ruchu END. Były także zaprzyjaźnione rodziny z dziećmi z okolic Nowogardu i dwie wdowy. W sobotę zaś odwiedził nas ks. Krzysztof – doradca duchowy ekipy z Nowogardu.

Codzienna Eucharystia z homilią, nocna, małżeńska  adoracja Najświętszego Sakramentu, dwie konferencje ks. Emila poświęcone modlitwie, film o Jezusie widzianym oczami współczesnych mu kobiet, pogodny wieczór… wszystko to sprawiło, że przeżyliśmy ten krótki czas w atmosferze duchowej radości oraz zawiązywania nowych znajomości i przyjaźni. Oczywiście nie obyło się bez prezentacji Equipes Notre Dame osobom spoza Ruchu. Może coś zakiełkuje… ?

Dziękujemy małżeństwom z ekipy nowogardzkiej, a w szczególności Basi i Darkowi – parze odpowiedzialnej ekipy – za inicjatywę i trud organizacyjny, kapłanom za posługę duszpasterską, opiekunkom za zajęcie się dziećmi, a wszystkim uczestnikom za ciepłą, rodzinną atmosferę.

Z wielką radością odwiedzimy to miejsce ponownie – wybieramy się tu w maju, tym razem na zaplanowane rekolekcje zatytułowane „Jeśli nie chcesz mojej zguby, zacznij ze mną gadać luby”. Chętnie wszystkich byśmy tu zaprosili, lecz temat rekolekcji spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że możliwe jest zapisanie się już tylko na listę rezerwową.

Ania i Jurek Kolbuszowie – Sektor Wielkopolska A
– para łącznikowa dla Pomorza Zachodniego –

Kliknij Foto z Łukęcina ;-)

Święto Karty na Pomorzu Zachodnim – Szczecin 04 grudnia 2022 r.

Wspomnijmy, jak wyglądało Święto Karty END na Pomorzu Zachodnim.
Niedziela – Dzień Pański 4 grudnia 2022 roku.

Świętujemy uroczyście 75 rocznicę proklamowania Karty END – najważniejszego dokumentu w Ruchu Eguipes-Notre Dame. Do Szczecina, do parafii Księży Chrystusowców – Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie przybywają małżeństwa – pary odpowiedzialne ekip ze Szczecina, Nowogardu, Goleniowa i Maszewa. Z Wielkopolski przybywają dwa małżeństwa – para odpowiedzialna Regionu 1 – Danka i Marek oraz para łącznikowa dla Pomorze Zachodniego – Ania i Jurek.
Organizatorzy i gospodarze wydarzenia to młoda ekipa szczecińska po pilotażu wraz ze swym doradcą duchowym ks. Marcinem. Ekipa ta z jeszcze jednym małżeństwem z Maszewa dziś uroczyście przyjmie Kartę END. Podczas spotkania odpowiedzialnych w kawiarence omawiamy ważne sprawy dotyczące życia we wspólnocie na Pomorzu Zachodnim.

Zaraz potem wszystkie małżeństwa przybyłe na świętowanie Karty, wraz z obecnymi kapłanami uczestniczą w Eucharystii z parafianami. Obecność małżeństw z Equipes Notre Dame jest na tej mszy widoczna – czytania, śpiew psalmów, modlitwę powszechną prowadzą członkowie naszego Ruchu.
Tu także niespodzianka.
ksiądz Włodzimierz Maruszewski SChr Ksiądz Włodzimierz Maruszewski SChr.
Przebywający w parafii ksiądz Włodzimierz Maruszewski SChr, który przyjechał z Białorusi, pełniący tam posługę doradcy duchowego  w ekipach END, opowiada podczas homilii o swoich doświadczeniach, o charyzmacie i o życiu wspólnoty tam, właśnie na Białorusi. A na zakończenie mszy św. Agata i Michał z najmłodszej ekipy szczecińskiej dają świadectwo mówiąc o swoich poszukiwaniach i uczestnictwie w Ruchu END.
Następnie małżonkowie z nowej ekipy, w otoczeniu swoich dzieci i obecnej wspólnoty Kościoła przyjmują Kartę, a para Regionu powołuje Natalię i Piotra
Natalia i Piotr, kolejna para łącznikowa dla małżeństw Pomorza Zachodniego.do pełnienia posługi pary łącznikowej dla ekip ze Szczecina. Na koniec tych wydarzeń zawierzamy Matce Najświętszej wszystkich małżonków z rodzinami.

 

 

 

Natalia i Piotr, kolejna para łącznikowa
dla małżeństw Pomorza Zachodniego.

Po Eucharystii przechodzimy wszyscy do kawiarenki na agapę. Dzieci wraz z opiekunką spędzają miło czas w salce obok, uradowane przybyciem św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Rodzice w tym czasie oglądają film poświęcony Słudze Bożemu, Założycielowi naszego Ruchu, Ojcu Caffarelowi.
Atmosfera sprzyja głębokiej refleksji i przemyśleniom. W filmie wracamy do początków END. Lepiej poznajemy osobę Założyciela, jego zamysł i działania dla dobra chrześcijańskich małżonków. Wypowiedzi osób, które znały o. Caffarela dają do myślenia. Cieszymy się, że na Pomorzu nadal trwa peregrynacja wizerunku Założyciela i jest to kolejna okazja do “przebywania z Nim” w wyjątkowy sposób.

Samo wydarzenie świętowania rocznicy proklamowania Karty END ma głęboki sens, zwłaszcza, że przeżywamy go we wspólnocie z naszymi duchowymi doradcami – jest z nami ks. Marcin i ks. Rafał z Goleniowa. Dziękujemy Wam drodzy Kapłani za Waszą obecność, modlitwę i wsparcie.

Ubogaceni i zbudowani wracamy do swoich domów, z błogosławieństwem i Bożym pokojem w sercu.
Maryjo, nasza Patronko, prowadź i bądź z nami w każdym kolejnym dniu na drodze do świętości.

1. Kliknij FOTO z Pomorza Zachodniego
2. Kliknij FOTO z Pomorza Zachodniego
Ania i Jurek Kolbuszowie – para łącznikowa dla Pomorza Zachodniego

Inauguracja roku formacyjnego END na Pomorzu Zachodnim.

Na Pomorzu Zachodnim funkcjonuje aktualnie 5 ekip, w tym jedna, która właśnie zakończyła okres pilotażu.
Mamy nadzieję, że wkrótce powstanie tu Sektor.

Przewodnik END

Przewodnik END

 

W sobotę 17 września 2022 r. w kościele parafii św. Jana Bosco w Szczecinie odbyło się spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny END na Pomorzu Zachodnim.

W pierwszej części spotkały się pary odpowiedzialne ekip z parą łącznikową. Tematem spotkania było podsumowanie poprzedniego roku formacyjnego i omówienie planu pracy oraz kierunków działań na rok kolejny.

W południe małżeństwa z pomorskich ekip przybyły na  Mszą świętą, w czasie której jedno małżeństwo przyjęło Kartę END. Powołane na ten rok nowo wybrane pary odpowiedzialne ekip otrzymały przesłanie od Ani i Jurka Kolbuszów – pary łącznikowej dla Pomorza Zachodniego. Ksiądz Mariusz Wencławek wręczył im świece. Wygłoszone wcześniej do nas słowo kapłana skupiało się na relacjach w małżeństwie. Przypadające na ten dzień czytanie o siewcy idealnie wpisało się w treść przesłania dla naszych małżeństw.

Po uroczystej Eucharystii mogliśmy spotkać się na agapie, zjeść pyszną zupę, ciasto,
wypić kawę z mlekiem prosto od krowy ;), porozmawiać ze sobą i pobyć razem.

Spotkania małżeństw z Equipes Notre Dame są dla nas zawsze wielką radością. Czujemy, że pogłębiają się między nami relacje przyjaźni i budują wspólnotę, która rozwija się zgodnie z charyzmatem naszego Ruchu.

Niech ten nowy rok będzie obfity w błogosławieństwa dla wszystkich małżeństw Ekip i naszych Doradców Duchowych, którzy nam towarzyszą.

Ania i Jacek Kusiakowie  –  ekipa Szczecin 1

Kliknij ;-)
Obrazki z inauguracji roku formacyjnego na Pomorzu Zachodnim

 

 

 

Kajakowy spływ intensywny na Pomorzu Zachodnim. Niedziela 12 czerwca 2022 r.

W niedzielę, 12 czerwca, dzień po zakończeniu roku formacyjnego, ekipy z Pomorza
Zachodniego i sympatycy Ruchu END ruszyli kajakami na malownicze tereny
Puszczy Goleniowskiej w wyjątkowo rodzinnym składzie – na każdy kajak przypadał
jeden dorosły i jedno dziecko. Nastawieni na łatwe przeszkody, nie spodziewaliśmy
się, że przyjdzie nam się zmierzyć z tak trudnymi blokadami na Inie. Było noszenie
kajaków lądem, nieplanowane kąpiele i wymiana handlowa przysmaków między
kajakami. Dzielnie mężczyźni asystowali i dzięki nim nawet słabsze niewiasty dały
radę. Po pięciu godzinach spływu nie mieliśmy dosyć swojego towarzystwa. A jako,
że wszystkie drogi prowadzą do pewnego czerwonego domku, to integracja przy
(domowym) ognisku trwała 10 godzin i pewnie ją powtórzymy niebawem.
Pozdrawiamy – Szczęść Boże
Natalia i Piotrek – Ekipa Goleniów

Zapraszamy – kliknij – obrazki ze spływu ;-)

Zakończenie roku formacyjnego na Pomorzu Zachodnim. 11 czerwca 2022 r.

Pomorze Zachodnie to rejon naszego kraju, gdzie ekipy mają stosunkowo niedługi staż. Aktualnie funkcjonują tu cztery ekipy, a piąta kończy pilotaż. To jeszcze zbyt mało, aby ekipy te tworzyły sektor. Odległość od innych ekip, chociażby wielkopolskich, także nie ułatwia rozwoju wspólnoty. Tym bardziej cieszy wszelka inicjatywa i aktywność tutejszych małżeństw.
Rodziny z Equipes Notre Dame, już nie po raz pierwszy, aktywnie uczestniczyły w organizacji Parafialnego Święta Rodzin w dekanacie Maszewo. Podczas trwających tydzień obchodów miały miejsce msze św. oraz konferencje o tematyce
małżeńskiej i rodzinnej. Zakończeniem była w sobotę 11.06 msza św. w kościele filialnym pw. św. Anny w Nastazinie.
Ta msza św. była jednocześnie mszą kończącą rok formacyjny dla ekip END z Pomorza Zachodniego. Eucharystię koncelebrowali ks. Przemysław Pokorski – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
oraz ks. proboszcz Roman Wójciak. Ks. Przemysław w swoim kazaniu skierował wiele ciepłych słów pod adresem małżeństw z naszego Ruchu. Było także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz Akt Oddania Rodzin Najświętszemu Sercu Jezusa.
Po mszy wszyscy uczestnicy – miejscowi oraz małżeństwa z END – udali się na pobliski plac koła łowieckiego, gdzie miał miejsce festyn parafialny. Była to też promocja naszego Ruchu poprzez rozmowy indywidualne oraz rozdawane materiały
promocyjne. Był także czas na krótkie podsumowanie minionego roku formacyjnego i… dużo dobrej zabawy sprzyjającej integracji.

Polecamy opiece Matki Bożej ekipy z Pomorza Zachodniego
Ania i Jurek Kolbuszowie – Para Łącznikowa dla ekip z Pomorza Zachodniego.


Obrazki z zakończenia roku formacyjnego na Pomorzu Zachodnim

 

Wielkopostny Dzień Skupienia na Pomorzu Zachodnim

Wielkopostny Dzień Skupienia na Pomorzu Zachodnim.

W sobotę 12.03.2022 r. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie kilkanaście par małżeńskich z Goleniowa, Szczecina, Nowogardu i Maszewa  wzięło udział w „Wielkopostnym Dniu Skupienia z Ruchem Duchowości Małżeńskiej EQUIPES NOTRE DAME”. Gościliśmy też u nas parę łącznikową dla ekip z Pomorza Zachodniego – Anię i Jurka Kolbuszów z  Poznania.

 

Dzień skupienia pod hasłem “Miłości wciąż się uczymy” rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty.
Specjalne słowo skierował do małżonków ks. proboszcz Krzysztof Musiałek.
Następnie wszystkich przybyłych powitała nasza para odpowiedzialna z Goleniowa  Piotr i Natalia.
Słów parę o Ruchu END skierowali do zebranych nasi goście z Poznania, przypominając historię i istotę wspólnoty założonej przez Sługę Bożego o. Henriego Caffarela.
Po konferencji pt.  “Miłości wciąż się uczymy”,
wygłoszonej przez ks. Rafała Sorkowicza (duchowego doradcę ekipy goleniowskiej),
trwaliśmy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Kolejną częścią spotkania była Msza Święta w intencji obecnych małżonków i ich rodzin.
Po modlitwie w kościele przenieśliśmy się na plebanię, by tam, w iście rodzinnej i serdecznej atmosferze,
spożyć obiad i ciasto, dyskutując przy tym na wiele ciekawych tematów.
Dzień skupienia był również momentem rozpoczęcia w naszej wspólnocie z Pomorza Zachodniego peregrynacji po rodzinach obrazu Sługi Bożego. o. Henriego Caffarela,
w czasie której modlić się będziemy o rychłą beatyfikację założyciela „EQUIPES NOTRE DAME”.

Serdecznie dziękujemy Proboszczowi ks.  Krzysztofowi Musiałkowi i ks. Rafałowi Sorkowiczowi
za piękną organizację tego dnia oraz za ogromną życzliwość i gościnność.

Beata i Michał Gorzka – Ekipa Goleniów
Kliknij * Zdjęcia z tego wydarzenia

 

 

“Małżeńskie EKG” w Mrzeżynie. 25-27 luty 2022

Jako małżeństwo z krótkim, bo dwuipółletnim stażem, uczestnicząc w pilotowanej ekipie ze Szczecina, postanowiliśmy wykorzystać nadarzającą się okazję do przeżycia naszych pierwszych, wspólnych rekolekcji. Mrzeżyno znane nam było raczej z wypoczynkowych doświadczeń, gdzie wiele lat temu jako dzieci, każde z własnymi rodzinami, spędzaliśmy nasze letnie wakacje. Tym milszy był powrót na tę część wybrzeża już w postaci kształtujących się dorosłych, chcących poznawać siebie nawzajem podczas rekolekcji. Zachęceni przez naszą parę pilotującą, Anię i Roberta Bieniów, bez chwili wahania zapisaliśmy się na “Małżeńskie EKG”, czyli rekolekcje prowadzone przez księdza profesora Andrzeja Prybę. Zawiązanie wspólnoty, uczestnictwo we wspólnych modlitwach, posiłkach i konferencjach wzmacniało uczucie jedności i przyczyniało się do wzmacniania więzi z innymi parami, które nie szczędziły swego serca, słowa ani czasu na rozmowę i modlitwę w różnych intencjach. Nauki prowadzone przez księdza profesora stanowiły, jak się okazało, novum co do formy ich prowadzenia. Po wygłoszonej konferencji każde z małżonków osobno odpowiadało na postawione przez księdza profesora pytania, a następnie konsolidowało swoje przemyślenia w formie dialogu małżeńskiego. W naszym odczuciu takie rozwiązanie spotęgowało odbiór przekazywanych treści oraz przyczyniło się do głębszego przeżywania tematu rekolekcji. Na miejscu zapewniona była opieka nad najmniejszymi uczestnikami wyjazdu, nad którymi czuwała dwuosobowa, bardzo zaangażowana diakonia. Same kwestie organizacyjne nie pozostawiały żadnych złudzeń, że trafiliśmy w dobre miejsce i w dobre ręce, za co z góry chcieliśmy serdecznie podziękować.
Agata i Michał Wachowscy

Boże, modlę się za Ukrainę

Wiadomości z samej Ukrainy: w Odessie członkowie ekip żyją prawdziwymi cudami. Rakiety wystrzelone w kierunku osiedli mieszkalnych wpadły do ujścia rzeki i nie spowodowały strat. Czują ochronę Pana Boga z różnych stron, gdyż dotychczas sztorm uniemożliwiał desant z Morza Czarnego W Czerniowcach na razie jest spokojniej.

Jesteśmy wraz z Ukrainą ogromnie wdzięczni za modlitwę różańcową w intencji pokoju. W czwartek e marca również w tej intencji w Kościele Matki Bożej z Lourdes w Warszawie ks. Stanisław Kosiorowski MIC odprawił Eucharystię. Wszystkim, którzy chcieliby poczuć ducha tej modlitwy załączamy nagranie dwóch pieśni właśnie z tej Eucharystii w tym “Boże, modlę się za Ukrainę”, które są śpiewane przez panią Ludmiłę Dudnik w języku ukraińskim.

Tak, jaki nformowali Helena i  Paweł słowa wsparcia i modlitwy płyną z całego świata. My dołączamy słowa z Włoch: 

Dear Beata and Marcin Pinkowscy,
we are Clelia and Gianni Passoni, responsible for Super Region Italy.

On behalf of the Italian equipiers, we express all our regret for the great suffering that this affair is causing everyone.
For now we are close to you in prayer of intercession so that it may first ofall change the heart of each of us and help us to make gestures of kindness towards any brother or sister we meet on our way and to plead for peace for all.

May Our Lady protect you, we embrace you united in prayer Clelia and Gianni Passoni

Cari Beata et Marcin Pinkowscy,
siamo Cleliae Gianni Passoni, responsabili della Super Regione Italia. A nome degli equipiers italiani esprimiamo tutto il nostro rammarico per latanta sofferenza  che questa vicenda sta provocando a tutti. Per ora vi siamo vicini nella preghiera di intercessione perchè possa primadi tutto cambiare il cuore di ognuno di noi e ci aiuti a compiere gesti dibontà verso qualsiasi fratello o sorella che incontriamo sulla nostrastrada  e per supplicare pace per tutti. Nostra Signora vi protegga , un abbraccio uniti nella preghiera Clelia eGianni Passoni

Drodzy Beato i Marcinie Pinkowscy,
Jesteśmy Clelia i Gianni Passoni, odpowiedzialni za Super Region Włochy. W imieniu włoskich ekip wyrażamy cały nasz żal z powodu wielkiego cierpienia, jakie ta sprawa powoduje dla wszystkich.Teraz jesteśmy blisko Was w modlitwie wstawienniczej, aby przede wszystkim odmieniła serce każdego z nas i pomogła nam czynić gesty życzliwości każdemu spotkanemu na naszej drodze bratu lub siostrze i wypraszać pokój dla wszystkich. Niech Matka Boża was chroni, obejmujemy was zjednoczeni w modlitwie.
Cleliai Gianni Passoni Łączymy sięw modlitwie różańcowej.

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Regionu 2

Święto Karty END na Pomorzu Zachodnim.

Święto Karty END na Pomorzu Zachodnim

W tym roku Święto Karty END Pomorze Zachodnie, czyli 5 ekip ze Szczecina, Maszewa, Nowogardu, Goleniowa oraz ekipa pilotowana, świętowało… 4 grudnia w Goleniowie właśnie. Obecna była także Para Łącznikowa dla Pomorza Zachodniego – Ania i Jurek oraz prelegenci – Ula i Piotr z Sektorów Wielkopolskich A i B.
Na zaproszenie ks. Rafała, cała społeczność małżeństw naszego rejonu spotkała się w Domu Parafialnym św. Katarzyny. Było kameralnie, przytulnie i… wspólnotowo :).

Rozpoczęliśmy Eucharystią w małej kapliczce domu, w której wieniec adwentowy to oryginalny korzeń wykopany w lesie.

Doradca duchowy trafił w sedno z nauczaniem skierowanym do nas. Mocno wybrzmiały słowa, by nie stać w miejscu, ale ruszyć naprzeciw innym małżeństwom w naszych parafiach, które dziś potrzebują Jezusa żywego i wzrostu, może bardziej niż kiedykolwiek. “Francuski sosik” to nie klimaty małżeństw Equipes Notre Dame, wszak o. Caffarel wzywa nas na nowo każdego dnia do życia w duchu misyjności.
Ufamy, że wielu spośród nas będzie długo rozważać te słowa, poszukując na modlitwie drogi służby dla swego małżeństwa. Wszak Jezus wysyłał uczniów “dwójkami”,
więc do dzieła! Ks. Krzysztof w tym czasie ofiarnie służył sakramentem pojednania.

 

W duchu gościnności ekipy z Goleniowa i Nowogardu, które były odpowiedzialne za przygotowanie tegorocznego świętowania, zadbały o pyszną zupę, słodkości i kawę, a Barbary (solenizantki) zostały obdarowane imieninowymi kwiatami przy gromko rozbrzmiewającym “Stoooo laaat!…”.


Dzieci z radością przyjęły upominki od Świętego Mikołaja (tudzież Gwiazdorka, Aniołka w innych rejonach kraju), w którego rolę wcielił się doświadczony dziadek pięciorga wnucząt, czyli Jurek.

Wysłuchaliśmy konferencji gości z Poznania – Uli i Piotra, którzy podzielili się swoim doświadczeniem życia wspólnotowego, budowanego przez parafian, w ścisłej jedności i współpracy z proboszczem. Cenne dla nas były ich przykłady działań integracyjnych, łączących i budujących więź mieszkańców, poczucie odpowiedzialności za dom parafialny oraz przykłady / propozycje wydarzeń integracyjnych realizowanych w ramach naszego Ruchu – dziękujemy:)

Nie zdążyliśmy popracować w grupach, czas nas naglił, ale wyjechaliśmy radośni, nakarmieni Ciałem, Słowem i …. pysznościami, pełni przemyśleń i refleksji, nad czym można popracować (głębsza integracja i otwartość na nowe małżeństwa), zadań (rekolekcje nad morzem z myślą o pomorskich ekipach), planów (nowy sektor)…

 

Niech Pan daje wzrost zasianemu ziarnu!
Amen.
Dorota i Rafał – Ekipa R1PZ4 – Szczecin

Link do zdjęć:   https://photos.app.goo.gl/1cZjmN5bMkqsJtat7

 

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Liturgia dnia: